Dvylika metų smuikui ir tiek pat gimnazijai

Prisiklausiusi ir prisiskaičiusi neigiamos informacijos, koks prastas Lietuvoje švietimas, kokie nemotyvuoti jauni žmonės, puikiausiai nusiraminu atsivertusi bet kurios rajono gimnazijos internetinį naujienų puslapį. Ten sąrašai puikiai besimokančių jaunuolių, gabių, talentingų, šokančių, grojančių, sportuojančių. Ir dar  tų, kurie domisi mokslu, laimi konkursus, olimpiadas, garsūs ne vien Lietuvoje, o mažų mažiausiai – Europoje. Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos abiturientė Neda SIRVIDAITĖ – gabių, talentingų gimnazistų sąrašo viršuje.

Rugsėjo pirmosios iškilmėse Nedą Sirvidaitę, kartu su gera dešimtim kitų moksleivių, gimnazija pagerbė padėkojimu už puikias žinias ir aktyvią veiklą. Įsiminiau merginą kur kas anksčiau iš koncertų – ji smuikininkė, susitikome ne viename pokalbyje, kai aktyviausi Meno mokyklos moksleiviai sugrįžo iš Vokietijos, kur dalyvavo tarptautiniame projekte. Santūri, taktiška, paslaugi, turinti ir apginanti nuomonę. Įvaizdis mano mintyse jau buvo susiformavęs, laukė maloni užduotis – pasikalbėti su Neda. Mergina, kaip ir jos šeima – Naujosios Akmenės gyventojai. Ji čia gimė, lankė mokyklą, mokėsi muzikos, įsitraukė į veiklas, kurios „lipo“ prie charakterio.

Paklausta apie požiūrį į mokslą, Neda sako, kad nuo pirmos klasės mokėsi labai gerai, bet ir tėvai,  ypač mama, nuo mergaitės akių nenuleido.

Visa Romos JONIKIENĖS  publikacija rugsėjo 11 d. numeryje