Elektroninės cigaretės – kenksminga mada

Dūmų debesys apgaubią paauglius, rytą einančius į mokyklą arba susibūrusius kur  draugėje, neretas vaizdas. Kad jie rūko ne paprastas cigaretes, išduoda dūmų sodrumas ir ypatingas kvapas. Mados „klyksmas”  – elektroninės cigaretės. Jos ypatingai plinta tarp jaunimo.  Oficialus tokių cigarečių vartotojų amžiaus cenzas – aštuoniolika metų, tačiau jos plinta dėl nuostatos, kad rūkyti pastarąsias nekenksminga

“Mama, tai visai nekenkia. Čia be nikotino”, – tik pradinę mokyklą baigęs penktokėlis gynė draugą. „Matyt jiems gėda valgyti saldainius, todėl jie rūko saldainiais kvepiančias cigaretes”, – apie bendraamžių  įpročius aiškina kita paauglė. “Skanu, – mamai paaiškino trylikametė mokinukė. – Čia braškių skonio”, – kuo nuoširdžiausiai tėvams aiškina paauglė, pričiupta su vaikams teoriškai neprieinamu daikčiuku. Panašių istorijų – ne viena ir ne dvi.

Rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Gitana Ribinskienė  sako, kad mokyklose taip pat plinta šis įprotis. „Elektroninė cigaretė iš vaikų visada paimama, iškviečiami tėvai. Neretai tėvai iš kart nepatiki ir nenori pripažinti, kad jų vaikas rūko.”

…Tėvai  turėtų atkreipti dėmesį, kad vaikas parūkęs elektroninę cigaretę, niekada nesmirdės tabaku, tačiau jei nuo jūsų paklusnaus sūnaus ar dukros dažnai dvelkia maloniai saldus kvapas – tai gali būti ženklas, kad kuprinėje rastumėte  ne mažiau kenksmingą nei įprastos, elektroninę cigaretę.

Publikacija  šeštadienio, lapkričio 9 d. VIENYBĖJE.