Gegužės 5 – oji – Motinos diena

Gyvenimas siūlo pasirinkimus

Visada gali rinktis, kaip gyventi, ką veikti ir kokių vertybių laikytis. Priėmęs sprendimą nebesiblaškyk, saugok save ir aplinką, artimuosius, gink visa tai, kaip karžygys pilį… Jau penkeri metai Ernestos ir Ichtiandro KUZNECOVŲ šeima gyvena Agluonų kaime, nusipirko namą, jį pertvarkė, nors, turint nuosavybę,  darbo yra kasdien, ir galima paguosti – jo bus visada. Dukros užaugintos, gyvenk ir džiaukis.  Šeima ilgai galvojo, tarėsi ir priėmė sprendimą, kad Ernesta taps budinčia globotoja. Tai moraliai ir psichologiškai labai sunkus darbas, nes traumuoti  vaikai pirmiausia praveria tokios šeimos namų duris.

Abu sutuoktiniai Naujosios Akmenės miesto vaikai, ilgą laiką čia gyveno. Ernestą pažinau neakivaizdžiai – per jos gabią dukrą – Ramučių gimnazijos auklėtinę Karoliną – sportininkę, žaidžiančią stalo tenisą, puikią mokinę. Karolina rajoną garsino reikšmingomis pergalėmis. Mergina domėjosi istorija. Dabar ji studijuoja Vilniaus universitete istoriją. Vyresnė Kuznecovų dukra Deimantė baigė tiksliuosius mokslus ir pasirinko apskaitininkės profesiją, gyvena Palangoje.

Ernesta ėmėsi verslo ir įkūrė grožio paslaugų saloną rajono centre, ji kirpėja. Kas paakino išvažiuoti iš miesto? „Norėjome ištrūkti iš daugiabučio, turėti kiemą, gėlių, vyras mėgsta gyvūnus. Norėjo auginti vištų, triušių…“, – nuotaikingai pasakoja Ernesta. Šeima apvažiavo ne vieną kaimą, ir pasirinko Agluonus, nutarė, kad čia jauku, nedaug gyventojų, yra draugiška bendruomenė…

Visas rašinys gegužės 3 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Nuotrauka iš Ernestos asmeninio archyvo