„Gimtinės“ dvidešimtmetis

Tą pačią dieną, kaip ir Naujoji Akmenė, šventę šventė ir Šapnagių kaimas. Jaukioje, vos ne šeimyniškoje aplinkoje minėtas „Gimtinės“ bendruomenės veiklos dvidešimtmetis.

Ramūnas ŽIMANTAS

Aikštelė šalia pastato, kurio antrame aukšte veikia biblioteka, buvo pilna puošniai apsirengusių suaugusiųjų, vaikų. „Cementininko“ medžiotojų būrelis šalia aikštelės virė sriubą. Kultūros renginių organizatorė Vitalija Žakienė šventę pradėjo eilėmis. „Gimtinės“ bendruomenės pirmininkė Rasita Tomkevičienė sakė, jog ilgų kalbų nebus. Anot moters, kiekvienai bendruomenei reikia laiko tam, kad atsirastų šalia vienas kito gyvenančių žmonų supratimas, bendras mąstymas. Todėl didžiausias dėmesys – kiekvienam bendruomenės nariui, kurie prisidėjo kas kaip galėjo dėl bendro tikslo – kad Šapnagiuose gyventi būtų patogiau, gražiau, geriau. Savaime suprantama, dėkota ir rajono vadovams, palaikantiems bendruomenių judėjimą.

Rajono vicemeras Tomas Martinaitis teigė, jog R. Tomkevičienė yra lyderis, gebantis suburti bendruomenę ir kaimynus eiti vienu keliu, todėl tiki, jog ji savo darbus tęs ir kitoje kadencijoje. T. Martinaitis, įtekdamas dovaną, sakė, jog ji – labiau asmeninė pirmininkei, o bendruomenei dovana bus tada, kuomet bus kitų metų biudžetas. Kartu su vicemeru šventėn atvykusi  Viešosios bibliotekos direktorė Lina Lukytė linkėjo puoselėti bendruomeniškumą ir sakė,  kad Šapnagių biblioteką ir toliau aprūpins naujausiomis technologijomis. Kruopių seniūnė Rasa Statkuvienė džiaugėsi Šapnagių bendruomenės susitelkimu, gausumu ir stiprumu bei gyrė už   stoginės inventoriui bei scenos surentimą…

Visas rašinys rugpjūčio 29 d.