Gineso rekordas po pranašiško sapno

Akmenės krašto krepšinio fanatikas, šiuo metu su šeima gyvenantis Plungės rajone Žemaičių Kalvarijoje, Laimonas Momkauskas gegužės pradžioje gavo oficialų patvirtinimą iš Gineso rekordus registruojančios įmonės – juo pripažįstama, jos jis – naujojo krepšinio rekordo, įtvirtinto Naujojoje Akmenėje, savininkas.

Ramūnas ŽIMANTAS

Laimonas 43 kartus, mesdamas pakaitomis kiekviena ranka, sėkmingai realizavo baudos metimus. Ankstesnysis rekordas buvo 40 sėkmingų, taip pat pakaitomis abiem rankomis, metimų. Jis priklausė Kinijoje gyvenančiam vyrui.

Pasiteiravus, kas buvo minties rekordo siekimui autorius, krepšinio fanatiku save vadinantis vyras nusijuokė. Priešistorė – juokingai magiška. Vieną praėjusių metų vasaros naktį jis susapnavo sapną. Beveik tokį pat, kaip kunigaikščio Gedimino. Su geležiniu vilku. Tik šįkart žvėris nekaukė, o kando Laimonui tai į vieną, tai į kitą ranką. Rytmetį, būdamas kieme, prisiminė sapną ir pamėgino į esantį krepšinį įmesti tai viena, tai kita ranka. Taip ir „užsikabino“.

Laikui bėgant, rezultatas gerėjo. Vyras pradėjo ieškoti informacijos apie galimus geriausius tokių metimų rezultatus. Pasirodo, vienas tokių registruotas Gineso rekordų knygoje. Pasidomėjo registracijos seka. Užsiregistravo rekordui dar praėjusių metų rugsėjo mėnesį tam, kad rekordą galėtų užfiksuoti po keturių mėnesių – šių metų sausį. Paskui dar tris mėnesius teko laukti atsakymo. Po jo – dar kelias savaites sertifikato.

Pats naujo Gineso rekordo įrodymas truko kiek daugiau nei 4 minutes. Tiesa, tą diena tai buvo antrasis bandymas. Pirmasis bandymas buvo pusvalandį prieš pergalę- Laimonas nepasiekė kino rekordo. Ir rekordas vos „neprašapo“ – pradėjus ketvirtąją metimų dešimtį muzikos fono garsus perskrodė Laimono telefono garsas. Tačiau vyras nekreipė į jį dėmesio, ir tik 44 metimas, atliktas kairiąja ranka, buvo nesėkmingas. Rekordą stebėjo du liudininkai – Martynas Valters ir Simonas Vaičkus. Brolio Sauliaus į komisiją Laimonas netraukė sąmoningai – kad registratoriai nesuabejotų objektyvumu, nors brolis irgi buvo rekordo sukūrimo metu. Veiksmas vyko po „Patriots“ rungtynių Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje. Veiksmas buvo ir filmuojamas. Filmuota medžiaga turėjo būti pristatyta Gineso knygos komisijai, dabar įrašas yra ir Laimono socialiniuose profiliuose.

Tiesa, nors rajono sporto centro krepšinio trenerio Sauliaus Momkausko brolis sakosi negalįs užbaigti dienos, jei neatlieka bent vieno metimo į krepšį, šiuo metu viena jo veiklų – vaikų tinklinio treniruotės, nes savuosius krepšiniu sudominti nepavyko, o  tinkliniu – taip.

Laimonas sako, jog kino rekordą pagerinti jam prireikė dviejų savaičių, tačiau didesniu iššūkiu nei mėtymai, tapo dokumentų rekordo registravimui tvarkymas. Dabar jau žino, kad galima greičiau viską atlikti. Tiesa, tai būtų ne už ačiū. Bet jis optimistas – tiki, kad rėmėjų pavyks surasti, o rekordą, paties sausio 21 dieną sukurtą, pats ir pagerins -.dabar  iš 100 baudų metimų skirtingomis rankomis nepateiko vos vienos.

Sauliaus MOMKAUSKO nuotrauka Gineso rekordo autorius Laimonas