Globėjų diena: ypatingą darbą pasirinkę

Įstatymų pakeitimai atvėrė galimybę iš pagrindų keisti našlaičių ir laikinai tėvų, artimųjų globos netekusių vaikų priežiūrą. Vaikui reikia šeimos, kurioje jaustumeis savu, mokytumeis pačių paprasčiausių kasdieniškų darbų, bendravimo, atsakomybės, turėtum kam išlieti jausmus. 2016 metais kovo mėnesį Globos centro Tarnybos atestuoti asmenys pradėjo veiklą Akmenės rajone.

2018 – ųjų liepos 1 – ąją, kuomet ir minima Globėjų diena, visoje Lietuvoje  veiklą pradėjo Globos centrai, mūsų rajono  Globos centras Agluonuose –  ne išimtis.

Akmenės rajono paramos šeimai centro Globos centre dirba penki darbuotojai – Tarnybos atestuoti asmenys, kurie atsakingi už mokymus, seminarus, savipagalbos grupių užsiėmimų vedimą, ieško ir dirba su globėjais (rūpintojais), juos konsultuoja. Šeimų parengimu globoti vaikus darbas Globos koordinatoriams nesibaigia, jie  tęsia veiklą ir kontaktus su paruoštomis budinčių globotojų, globėjų (rūpintojų) šeimomis, juos konsultuoja,  tarpininkauja, informuoja. Psichologas  konsultuoja globėjų (rūpintojų) šeimas, globojamus (rūpinamus) bei prižiūrimus vaikus.

Kad kuo daugiau vaikų turėtų šeimas – tikslas, kurio siekta visus laisvos Lietuvos dešimtmečius. Lietuva išsikėlė sau tikslą – šalis be vaikų globos namų, ir šio tikslo siekia. Ilgus metus Vaiko teisių apsaugos skyriui vadovavusi, dabar Socialinės paramos skyriaus vedėja dirbanti Rūta Žiedienė puikiai prisimena džiaugsmus ir rūpesčius, su kuriais susidūrė. Ir turi tvirtas nuostatas apie globėjų ir rūpintojų darbą, jų reikalingumą.

Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Akmenės rajono savivaldybėje patarėja Rūta Ambražūnė padėkojo už galimybę pasidžiaugti Paramos šeimai centro veikla, darbuotojais ir ypatingai prasmingais darbais.

Paramos šeimai centro direktorė Violeta Mikštienė žino, kokio energijos, jėgų ir gebėjimo užtaiso prireikė specialistėms, kad susikurtų darbo metodus, nes viskas pradėta lygioje vietoje ir nuo nulio.

Daugiau – Roma Jonikienė trečiadienio, liepos 1 d., VIENYBĖJE