Gražiausiai tvarkoma aplinka 2023 metais. Venta žydi kiemais ir sodais

 

Iš Ventos seniūnijos saugau pačius gražiausius prisiminimus, kaip galima tvarkytis sodybose. Svarbiausia, Ventoje mane sužavėjau sodai. Soduose pastatyti gyvenamieji  namai, daugelis namus pasistačiusiųjų nupirkę ne po vieną sklypą. Tokios sodybos labiau „nukreiptos“ ne į daržininkystę, o į gėlynus, išvaizdžius dekoratyvinius medelius ir krūmus. Daug tokių perplanuotų sodų matėme, dėkojome šeimininkams už grožio puoselėjimą.

Į Ventos seniūniją pasukome ta pati komanda – mero pavaduotoja I. Vismantienė, ekologas S. Vilkas, apželdinimo specialistas V. Beniušis, kartu vyko seniūnė G. Mačiuvienė.  Tiek prieš tai apvažiuotoje Papilėje, tiek Ventos seniūnijoje apžiūrą vienijo vienas bendras aspektas – visos sodybos buvo ne pinigų maišu apipiltos, o šeimininkų darbu sukurtos. Stabtelėjome Odetai Orencaitei priklausančioje sodyboje, kurią, galima sakyti, tvarko mama Audronė ORENCIENĖ. Važiuojant ton pusėn, seniūnė G. Mačiuvienė sakė: „Noriu jums parodyti didelę kaitą, kaip darbštumas gali pakeisti sodybos vaizdą, kai ją įsigyja darbštūs žmonės. Tuo pačiu įsitikinsite, kaip sparčiai keičiasi mūsų seniūnija.“  Mus pasitikusi Audronė Orencienė prisipažino įdėjusi daug darbo, ir pradėjo nuo elementariausio tvarkymosi. Nedidelis namukas jau atnaujintas, išrauti nereikalingi medžiai, visi sodybos kampai iškuopti. Jau atsirado gėlynų. Šeimininkė tikina, kad po metų  – antrų gėlynų tikrai bus daugiau. Audronė lyg tarp kitko užsiminė mokanti staliaus darbų, nes to išmoko vienoje įmonėje, tad prie remonto prisideda ne vien lentas palaikydama.

Geros nuotaikos prisipildę palikome pirmąją sodybą, pasukome į tradicijas puošti kiemą gėlynais puoselėjančius Irenos ir Algirdo ARLAUSKŲ namus…

Roma JONIKIENĖ

Visas rašinys liepos 29 d. numeryje