Grojančios spalvos

Įdomių dalykų yra gyvenime. Žmonės jį įvairina visaip. Popierius, teptukas, dažai – ir kelioms valandoms iškeliauji į spalvingų emocijų pasaulį. Gamta… Paveiksluose daug  gėlių, žolynų, vaizdai šviesūs, ir taip norisi paliesti žiedą, lyg galėtum jį nuskinti. Paveiksluose slypi vaikystė, nors autorė mokslus baigusi, dirbanti ir pomėgio tapyti neviešinanti Naujosios Akmenės miesto gyventoja Irina MAKARČIUK.

Irina nuo šaknų mūsų kraštietė, čia baigė gimnaziją, Naujosios Akmenės muzikos mokykloje baigė akordeono klasės mokslus, bakalauro, magistro studijas. Sugrįžo į gimtinę, dirba AB „Akmenės cementas“ ekonomiste. Bet universitetų  diplomų Irinai  buvo per maža. „Žinių reikia kasdien. Man prireikė mokslų vienoje teisės kolegijoje, tad grįžau prie studijų,“ – sakė parodos autorė.

Iki pirmosios tapybos darbų parodos nusitiesė ilgas takas, ir jis nėra platus, bet  leidžiantis žiūrovams kartu su iki šiol nepažinta menininke eiti. Irinos Makarčiuk tapyba eksponuojama Naujosios Akmenės muzikos mokykloje. Ji prieš aštuonerius metus susidomėjo dailės užsiėmimais Naujosios Akmenės muzikos mokykloje, ir susitiko su mokytoja Rita Almanis.

Romos Jonikienės rašinys šeštadienio, kovo 21 d., VIENYBĖJE.