Apie tai, kas svarbu

Mums reikia informacijos, susitelkimo, vidinės ramybės, žinojimo, kad norėdami konsultuotis, klausti, turime į ką kreiptis. Labai greitai besikeičiančioje informacijoje ryte pateiktas faktas gali būti pasenęs per valandą ar pusvalandį, bet susigaudyti visumoje ir tai padeda. Rajono meras V. Mitrofanovas Savivaldybės facebook paskyroje vaizdo įrašu kreipėsi į rajono gyventojus, papasakojo, kas iki kovo 17 – osios įvyko, kas nutarta ateičiai. Gyventojai galėjo rašyti žinutes dominančiais klausimais, į jas buvo atsakyta iš karto. Dalyvavome toje mini spaudos konferencijoje, kad laikraštį skaitantys kraštiečiai sužinotų savaitės svarbiausias žinias, kurios gali būti naudingos.

Meras V. Mitrofanovas kalbėjo apie būtinybę laikytis tvarkos, išlikti ramiais, nes kiekvienas gyventojas turi du būdus kovoti su virusu – higiena ir drausmės bei taisyklių laikymasis. Kovo 17 – osios žiniomis rajone viruso sukeltomis ligomis neserga nė vienas asmuo. Priminta, kad pasaulyje jau nebėra nepavojingų šalių  į kurias būtų leidžiama vykti. Karantinas turi vieną reikšmę – negalima nei įvažiuoti į Lietuvą, nei išvažiuoti. Tai padaryti leidžiama tik ypatingais atvejais. Visuomenės sveikatos centras tvarko reikalus su į Lietuvą įvažiavusiais asmenimis, reikia užpildyti dokumentus, kad asmenys būtų stebimi, laiku suteikta pagalba. Meras informavo apie saviizoliacijos galimybes ir vietas, kur tai galima padaryti, jei namai netinkama vieta. Galima apsigyventi Naujosios Akmenės viešbutyje, kambariai paruošti trečiajame ir ketvirtajame aukštuose. Savivaldybė sumokės už keturiolikos dienų gyvenimą, tačiau maitintis reikės savomis lėšomis. Maistą sutiko tiekti viešbučio virtuvė. Bus galima ir kitais numatytais būdais atnešti maistą ir palikti saugiai, nekontaktuojant su izoliuotais asmenimis. Meras įvardijo šiuo metu užsidariusių kavinių, restoranų savininkus, kurie sutinka pristatyti maistą ne tik saviizoliacijoje esantiems, bet ir iš namų nenorintiems eiti žmonėms. Seniūnijos, socialinės tarnybos pasirūpins maistą tiekti vienišiems ligotiems, garbaus amžiaus žmonėms. Susitarta su verslininkais, kurie taip pat pristatys maistą, maisto produktus į namus ne tik miestuose, bet ir kaimuose. Jei bus pageidavimas – pristatys ir vaistų. Prašyta visų mūsų, jei žinome apie savimi pasirūpinti negalinčius žmones – padėti jiems, arba bent jau pranešti seniūnijoms. Nors įstaigos karantino metu uždarytos, telefoninis ryšys garantuojamas, specialistai dirba. Saviizoliacija, jei to reikės, bus galima Kivylių mokykloje. Parengtos patalpos ir Dabikinės mokyklos bendrabutyje. Rajone vietų nutarusiems arba tiems, kam privalu izoliuotis, yra užtektinai.

Saviizoliacija labai svarbi prevencijos nuo viruso paplitimo dalis. „Į namus sugrįžo ar sugrįš tolimųjų reisų vairuotojai, studentai, laikinai dirbę užsienyje. Tad informuokite, jei negalite izoliuotis namuose. Visa pagalba bus suteikta,“- sakė meras. Pagalbą pervežant izoliuotus asmenis suteiks medikai. Tai padaryti pasisiūlė ir verslininkai.

Rajono verslininkai, pavyzdžiui, AB „Akmenės cementas, „Kalcitas“, „Eternit Baltic“ VMG grupė ir kitos įmonės parūpino apsaugos priemonių. V. Mitrofanovas informavo, kad rajone už kiekvieną paslaugą paskirti atsakingi žmonės. Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama informacija, kokiais klausimais ir į ką kreiptis. Įstaigos uždarytos, tačiau žmonės gaus viską, kas numatyta įstatymais. Bus mokamos pašalpos, išmokos, gyventojai konsultuojami telefonu, internetu. „Jei atsirastų žmonių, kurie iki šiol negavo pašalpų, išmokų, tuomet dokumentus reikės pildyti internetu. Kaip tai padaryti, galima konsultuotis su specialistu. Visi telefonų numeriai nurodyti Savivaldybės internetiniame puslapyje. Glaudų informacinį ryšį su gyventojais palaiko seniūnai,“ – informavo meras.

 

…Klausta – ar reikės mokėti už darželį? Mokėti nereikės. Informacija apie daugiabučių namų laiptinių dezinfekciją tokia: kol nėra būtinybės, užsikrėtusių žmonių, laiptinės nebus dezinfekuojamos, nes paslauga brangi, o pinigų reikia kitiems būtiniems rajono gyventojų poreikiams tenkinti. Tikimasi, kad patys žmonės laikysis švaros, išplaus laiptines, dezinfekuos rankas. Meras prašė akmeniškių kiek įmanoma labiau laikytis drausmės, daryti tai, ko prašo tarnybos ir specialistai. Nė vienas neliks be informacijos, pagalbos. Pasidomėkime artimaisiais ir kaimynais, gal jiems reikia pagalbos.

Daugiau aktualios informacijos šeštadienio, kovo 21 d., VIENYBĖJE.