Ir pagalba, ir nauda

Pandemiją, į gniaužtus suėmusi pasaulį, ne tik naikina, riboja tai, kas buvo įprasta, kasdieniška, bet ir sudaro galimybes sukurti kai ką naujo, kas padės išlikti. Verslai – viena imliausių tam sričių. Juk kas jau kas, o verslininkas, norėdamas išlikti, išgyventi sunkmetį, privalo arba išnykti, arba susikurti tai, kas leistų pergyventi sunkmetį.

Skaudžiausiai virusas smogė apgyvendinimo ir maitinimo verslams. Tarp jų yra naujovių sukūrusių ir darbuotojų neatleidžiančių. Viena tokių Akmenės rajone– VšĮ ”Naujosios Akmenės sanatorija“. Anot “Naujosios Akmenės sanatorijos“ direktorės Jolantos Ados Januitienės, įstaigai  vadovaujančios nuo 2019 metų rudens, pandeminis laikotarpis privertė jaustis taip, tarsi metai būtų sutrumpėję perpus.

Pavasarį, prasidėjus pandemijai, “Naujosios Akmenės sanatorijos“ patalpose saviizoliacijoje gyveno asmenys, už kurių gyvenimą ir maitinimą mokėjo Akmenės rajono savivaldybė.  Vasaros metu, atrodė, jog viskas vėlei grįžta į įprastą režimą, tačiau lapkričio mėnesį, prasidėjus antrajai viruso bangai, teko duris vėl užverti.

Negalėdami pasiūlyti savo paslaugų pietauti kavinėje pratusiems miestiečiams ir svečiams, dėl nuolatinių suvaržymų įstaigos darbuotojai didesnį dėmesį pradėjo skirti įvairesnio maisto išsinešti gamybai. Pradėta maistą pristatyti į namus.

Daugiau  Ramūnas Žimantas šeštadienio, gruodžio 19 d. VIENYBĖJE.