Darbas valdo. Bet ne tuos, kuriems skaičiuojamos pašalpos

Pagaliau užsiminta, kad pašalpos bus skiriamos tikslingiau. Nes iki šios dienos nepasirodė paaiškinimas, kokią prasmę, jei ne iš ES pasiskolintų pinigų švaistymo, turi 200 eurų išmokos darbo paieškai.  Nė vienas neieškojo ir nesusirado darbo, sąskaitoje radęs pinigų. Darbo ieškomasi, kai reikia duonos kepalą ant stalo pasidėti.

Užimtumo tarnybos Akmenės skyriaus vadovas A. Rudys, nors ne vieną dieną jis ir jo kolegos dirba nuotoliniu būdu, pajuokauja, kad nuostata apie nieko darbe neveikiančius tarnautojus, tik puodais kavą geriančius, yra neteisinga iš pačių šaknų. „Ne tik kavos negeriame, bet nėra laiko svarbesniems žmogui reikalams… Kai nuo kovo mėnesio prasidėjo išmokų ir kitų koronos pasekmes padedančių įveikti išmokų skaičiavimas, dokumentų administravimas, darbo diena tapo labai įtempta. Liko ir visi kiti Užimtumo tarnybai priskirti darbai.  Nesvarbu, kad beveik nebendraujame su aptarnaujamais žmonėmis – į įstaigą atvykstame pakaitomis. Didelę darbų dalį nudirbame iš namų. Jaučiame įtampą, nes viskas turi būti padaryta laiku – suskaičiuota, suadministruota, paskirstyta. Mūsų skyrius tvarko ne vien Akmenės rajono gyventojų reikalus, bet ir kitų regionų, nes ten nespėjama,“ – pasakojo vadovas.

Užimtumo tarnyba tvarko 7 su koronavirusu susijusias išmokas. Daug nesusipratimų darbo rinkoje išryškino  sėkmingesnei darbo paieškai skirta 200 eurų išmoka. Bedarbių skaičius šoktelėjo per pirmąjį išmokos skyrimo mėnesį ir jų vis daugėjo. Bet nė vienas sėkmingai neįsidarbino, nors naujų darbo vietų visada yra. Dabar šioji išmoka mokama 2075 asmenims. Išmokėta suma metų pabaigoje pasieks milijoną eurų! Vien mūsų rajone… pagaliau pasigirdo nuomonių, kad laikas apriboti išmokos gavėjų skaičių.

Daugiau šeštadienio, gruodžio 19 d. VIENYBĖJE.