Iš moters patirčių, baimių ir suklupimų. Nauja kraštietės knyga

Daiva GRICIŪTĖ – ŽUKAUSKIENĖ – geštalto terapeutė, psichikos sveikatos specialistė, pedagogė dirba Vilniuje. Beveik trys dešimtmečiai skiria nuo mokyklos laikų Naujojoje Akmenėje. Tačiau čia gyvena jos mama, būrelis giminaičių, tad gimtajame krašte  ji dažnai  vieši.  „Gyvenu Vilniuje, bet širdyje lieku Naujosios Akmenės gyventoja,“-  yra prasitarusi psichoterapeutė ir  rašytoja. Prieš ketverius metus kalbėjome apie jos bendraautorystę  knygoje „Skolinta iliuzija“, o šiandien – apie naują romaną „Nebaigta knyga“, parašytą kartu su Olga Pakalniškiene.

Su knyga ir Daiva Žukauskiene pirmą kartą susitikau labai šiuolaikiškame, bet jaukiame psichoterapeutės kabinete. Kalbėjomės ne tik apie knygą, rašymą, bet ir apie darbą, gyvenimą.

„Jaunystėje išsiskyriau maištininkės dvasia, nerandančia vietos siela. Vienumoje pasvajodavau, kad gal kada nors būsiu rašytoja: turėsiu seną rašomąjį stalą, senovišką lempą, gražų plunksnakotį, patogų froidišką krėslą ir leisiu mintims lengvai lietis ant popieriaus lapo. Neapsisprendusi maištininkė nepanoro tapti pedagoge, kaip vylėsi jos tėvai, o tiesiu taikymu nukeliavo į medicinos mokyklą, ir stačia galva pasinėrė į slaugos studijas“, – apie profesijos pasirinkimus prisimena Daiva.

Daugiau pokalbių su Daiva Griciūte – Žukauskiene – Lilijos Smalakienės publikacijoje antradienio laikraščio numeryje.