Iš uostamiesčio į Kruopius

Kruopių pagrindinė mokykla, kaip ir visos kitos rajono švietimo įstaigos, pradeda naujus mokslo metus. Vasarą atsisveikinta su keliais ilgamečiais mokytojais. Rudenį jų vieton  stos nauji. Viena jų – anglų kalbos mokytoja Algimanta LIUDAITĖ.

Algimanta, paklausta apie priežastis lėmusias jos grįžimą į gimtąsias apylinkes, pusiau juokais, pusiau rimtai ištaria esanti gamtos vaikas. Klaipėdoje tos gimtinės gamtos buvo mažai. Nors lyg ir žalumos netrūko, bet ji čia – savo krašte – yra kitokia. Joje daugiau erdvės, laisvės. Kilusi ir dabar gyvenanti kaimyninio rajono pašonėje esančiame Raistų kaime, mergina sakosi norinti surasti tiesiausią keliuką laukais ir pamiškėmis, kuriuo dviračiu galėtų kasdien keliauti į darbą. Dviratis – vienas iš jos laisvalaikio pomėgių. Šalia prancūzų kalbos mokymosi. Šalia veiklų, kurių pati prisikuria, nemėgdama darbo nuo skambučio iki skambučio. Šalia svajonių. Viena jų – dirbti gimtinėje – jau išsipildė.

Mokslus pradėjusi Joniškio rajono Gaižaičių mokykloje, vėliau tęsė Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje. Po to baigė Ramučių gimnaziją ir tapo Klaipėdos Universiteto anglų kalbos filologijos studente. Tačiau tai buvo dalis vaikystės svajonės – tikėjimo, noro būti  anglų kalbos mokytoja. Pirmasis išsilavinimas nesuteikė teisės mokyti. Tad tame pačiame uostamiesčio universitete įveikė išlyginamąsias, tęstines pedagogikos studijas. Jų metu prasidėjo pedagogo kelias.

Pažintis su mokytoja Algimanta – trečiadienio „Vienybės“ laikraščio Ramūno ŽIMANTO rašinyje.