Išskirtinės  muzikinės rudens  dovanos

Muzikos dienos išvakarėse Naujosios Akmenės kultūros rūmuose nuskambėjęs tradicinių  „Muzikinių rudenų“  koncertas  buvo išskirtinis. Ir todėl, kad Šiaulių kamerinis orkestras  mini savo veiklos trisdešimtmetį, ir todėl, kad grojo  smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis, dabar vadovaujantis orkestrui, violončelės virtuozas Mindaugas Bačkus, dainavo Vaida Genytė. Ir todėl, kad programa buvo ypatinga, ir kad žiūrovų buvo sausakimša salė.

Jau dešimtmetį Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“  organizuojamas edukacinių koncertų  ciklas, kur su profesionaliais muzikantais pasirodo ir muzikos mokyklų gabiausi mokiniai, išaugino Naujosios Akmenės muzikos mokyklos  ir  Šiaulių kamerinio orkestro draugystę.  Iš jos – klausytojus pakerėję koncertai.   Šiais metais ciklo „Muzikiniai rudenys“ koncertas  Naujojoje Akmenėje skirtas Šiaulių kamerinio orkestro 30 metų jubiliejui ir tarptautinei muzikos dienai paminėti. Pirmoje dalyje kartu su  Šiaulių kameriniu orkestru   dainavo mokytojos D. Palionienės mokinys Paulius Lukas, mokytojos A.Savčikienės mokinė Gabrielė Druskelytė,  jaunučių choras „Spinduliukai“, vadovaujamas mokytojos R. Šimkuvienės, mokytojos L Rimkuvienės kanklininkai Aistė Jasaitė, Ugnė Laurinaitytė, Modestas  Ulberkis,  smuikininkų ansamblis „Stebuklingas strykas“  ir  Neda Sirvidaitė, mokytoja D.Vanagienė, fortepijonu skambino I.Vežuko mokinė Emilija Lopaitytė.

Intrigos įnešė koncerto vedėja Raimonda Šližienė, prasitarusi, kad renginio pabaigoje bus paskelbtos dviejų jaunųjų atlikėjų pavardės, kurie lapkričio mėnesį dalyvaus pagrindiniame projekto koncerte kartu su orkestru ir kitais geriausiais  mokiniais iš aplinkinių rajonų.

Visas Lilijos Smalakienės rašinys šeštadienio, spalio 5 d., VIENYBĖJE.