Apie nematomu siūlu surištą kaimo žmonių būtį

Taip Birutė Marčiauskienė  sako apie  savo rašinį Lazdynų Pelėdos literatūriniame konkurse laimėjusį pirmąją premiją. B. Marčiauskienė jau du dešimtmečius gyvena šalia mūsų rajono, Palnosų kaime. Jos gimtinė taip pat netoli – Dargužiškių kaime. Baigusi Vilniaus universitetą, dirbo lietuvių kalbos mokytoja Tučių aštuonmetėje ir Kapėnų pagrindinėje mokyklose. Čia, kaip sako pati Birutė,  prabėgo jos gražiausi ir prasmingiausi keturi darbo dešimtmečiai.

Kūryba buvusiai mokytojai nėra svetima.  Rašyti įkvepia neišdylantys praeities prisiminimai, gamtos grožis, bendravimų su žmonėmis akimirkos, meilė savo kraštui ir gimtajai kalbai.  2012 m. išleista rinktinė „Surask tą šaltinį“. Jos užrašyti  Palnosų kaimo žmonių prisiminimai 2014 m. sugulė į bendruomenės knygą „Savi tarp savų“, 2017 m. išleista autentiškų sveikinimų ir palinkėjimų knygutė „Tegu pildosi žodžiai“. Birutė yra užrašiusi prisiminimus apie savo gimtąjį kaimą ir mokyklas, kuriose  mokėsi.

Birutė Marčiauskienė aktyvi bendruomenės narė. Ji leidžia bendruomenės laikraštį. Kai reikėjo suskubti atiduoti rašinį konkursui, pasakojo, kad turėjusi daug reikalų su bendruomenės leidiniu, buvo sutarusi susitikimų ir pokalbių. Bet suspėjo. Laimėjimas ją pradžiugino…

Konkursinį rašinį „Likimas suvedė“ skaitykite šeštadienio, spalio 5 d., VIENYBĖJE.