Įteiktos Lazdynų Pelėdos literatūrinio konkurso  premijos

Baigėsi literatūrinis konkursas Lazdynų Pelėdos premijai laimėti. Kas antrus metus vykstantis konkursas sudomino prozos kūrėjus iš visos Lietuvos. Konkurso laureatai kurie šeštadienį  pagerbti ir apdovanoti Lazdynų Pelėdos muziejuje vykusiame renginyje. Renginys, skirtas ir  Žemaitijos metams paminėti, skambėjo žemaitiškai atliekamos Povilo Girdenio  dainos.

Paragiuose šeštadienį šėlo vėjas, budindamas  parko liepose snaudžiančias rudens natas, o gal blaškydamas užsilikusias iš vasaros. Parke šėlo Šiaulių krašto skautai, susirinkę į paskutinio laužo tuntą. O Lazdynų Pelėdos muziejuje būriavosi kūrėjai. Čia buvo jauku lyg artimų bičiulių suėjime. Nors apdovanoti tik geriausieji, bendraminčiai džiaugėsi vieni kitais, domėjosi muziejumi ir dvaro istorija.

Viešosios bibliotekos bibliotekininkės  atvežė parodą knygų  ir kitų leidinių, kuriuose  rašytojų Sofijos Pšibiliauskienės  ir Marijos Lastauskienės kūriniai bei rašiniai  apie jas ir Paragius.

Literatūriniam konkursui, kurio tikslas prikelti iš užmaršties rašytojos Lazdynų Pelėdos kūrinius, skatinti domėtis kaimo tematika, puoselėti jos vertybes, ugdyti kūrybiškumą,  pagarbą kalbai bei meniniam žodžiui, įvairių žanrų rašinius atsiuntė 24 prozos kūrėjai. Vertinami buvo dviejuose grupėse: jaunųjų – iki 29 metų, ir vyresnių. Pastarųjų kūrėjų buvo daugiausiai -18. Kūrinius vertino komisija: vicemeras T. Martinaitis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Rekis, pavaduotoja J. Rekašienė, bibliotekos direktorė Z.Sinkevičienė, žurnalistas L. Rozga.

Tarp jaunųjų autorių geriausiai įvertintas dvidešimtmetės radviliškietės, dabar jau  architektūros studentės Dianos Žmejauskaitės novelė “Tarsi  skrydis“.  Vilnietės Linos Simutytės apsakymas „Santuokų rūmai” įvertintas antrąją premija, o Svetlanos Vasilionok iš Vilniaus rajono  rašinys „Žiemą miegoti šalta” – trečiąja premija.

Tarp vyresniųjų autorių pirmoji premija paskirta  Palnosuose gyvenančiai Birutei Marčiauskienei už rašinį „Likimas suvedė”. Joniškietės Alinos Jonaitienės novelė „Tūbiniai” įvertinta antrąja premija, o trečiąja – skuodiškio Augenijaus Zabičio kūrinys „Kur nebeūkia pelėdos”.

Daugiau Lilija Smalakienė trečiadienio, rugsėjo 25 d., Vienybėje