Įvykiai ir atgarsiai

Kas šiandien kelia didžiausią pavojų Lietuvai? Kremlius su jo grėsmingomis užmačiomis? Nenuspėjami amerikono Trampo veiksmai? Vis didėjanti grėsmė, kad grius Europos Sąjunga ir išsvajotasis euras? Ne, brangieji! Nuo pat Naujųjų metų juk gulėme ir kėlėme su vienos moteriškės pavarde ausyse. Pripažinkime: net dėl aiškiausių tėvynės išdavikų teismo tiek triukšmo nebūta. Tai ką tokio grėsmingo padarė blondinė Kildišienė? Ėmė griauti Gedimino pilies kalną?

Ką daryti, jei tauta vėl pajuokavo ir į Seimą vėl išrinko ne tuos, neva viską žinančius ir skaidrius kaip degtinės lašas. Išrinko „valstiečius“, suburtus milijonieriaus Karbauskio. Dažnas rinkėjas svarstė valstietiškai: Karbauskis iš tiesų daug žada, jeigu ir ne viską, jeigu tik dalį pažadų ištesės, ir tai bus gerai. Nes ką sugeba „patyrusieji“ – jau matėme. Matyt, ir pati valstiečių partija bei jos lyderis nesitikėjo tokios sėkmės, pririnko viešo bendravimo patirties neturinčių, save pervertinančių žmonių. Matyt, kad tokiam luomui priskirtina ir G. Kildišienė. Tiesa, neįsiveržė ji į Seimą jėga, neapgaudinėjo, jos biografija juk kabėjo ant kiekvieno kampo, į kaimus važinėjo ta pačia pavydą keliančia prabangia mašina. Ir kad tik vidurinę mokyklą baigusi – juk rinkėjai irgi žinojo. Ir vis tiek balsavo. Dabar mums aiškinama, kad ji sukompromitavo valstybę ir kėlė jai pavojų. Argi viena, pasak kritikų, nedaug išmananti moteriškė ir dar be aukštojo mokslo galėjo sužlugdyti Lietuvą?

Beje, dėl to išsilavinimo. Matėme Seime nemažai krepšinio, dainavimo, kitokius aukštuosius mokslus baigusių. Tik kas girdėjo, kiek jie įstatymų parengė, kiek apgynė Lietuvos interesų? Negirdėjom? Tačiau jie turi indulgencijas, kad visos būtos ir būsimos jų nuodėmės atleidžiamos.

O gal šunelis visai ne čia užkastas? Juk kasdien su neslepiama neapykanta linksniuojamas paties Karbauskio vardas. Kaip gali būti, kad ne užsienietis, kyšių nedavęs ir neėmęs, Lietuvoje įkūrė ir sėkmingai išplėtojo verslą? Ak, ne su tais partneriais prekiauja? Matyt, ir ne tiems paramą suteikė. Gal atkreipėte dėmesį, kad uoliausiai Karbauskį bara ir tyčiojasi tie, kurie patys nėra sukūrę nė vienos įmonės, nėra įsteigę nė vienos darbo vietos. Ak, tas tradicinis lietuviškas pavydas… O čia dar naivoki, matyt, ne visai realūs pažadai riboti alkoholio prekybą ar vaikus aprengti tautiniais drabužėliais. Griebta už bene silpniausios grandies – už atsakomybės stokojančios, pasipuikuoti mėgstančios moteriškės. Vilkų gaujai visi metodai tinkami. Šiaip jau padorioje kompanijoje nepriimta teirautis apie uždarbį ar ką išvirei pietums. Šį kartą ne tik Kildišienės, bet ir jos giminių visi uždarbiai viešai išnarstyti, ne tik centai, bet ir guzikai suskaičiuoti. Ir jokių nuolaidų pirmiems šimtui dienų valdžioje. Tik keista, kad į tą viešą ir įnirtingą samdomos žiniasklaidos pučiamą skandalą bei nesantaikos kurstymą įsivėlė ir mūsų visų pinigais išlaikomi nacionalinis radijas ir televizija. Ir ši žinyba uoliai aimanuoja, kad Lietuvos net artimiausi kaimynai negerbia. Tikrai, per mėnesį naujojo premjero juk nė vieną šalis nepriėmė. Kam įdomios mūsų vidinės rietenos?

Regis, ir be aukštojo politinio pilotažo matyti, kad Kildišienė – tik dingstis. O tikslas – valstiečių partijos vadovas R. Karbauskis ir pati partija. Kaip čia atrodys, kad minint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį pirmininkaus ir svečius sveikins ne tos kompanijos atstovai? Gal pavyks sukiršinti Karbauskį su Premjeru ir išprovokuoti politinę krizę bei naujus rinkimus? Nenustebkime, jei atsiras paviešintų asmeninių pokalbių, jeigu Karbauskiui iš paskos ims važinėti nusamdyti varovai su gedulo žvakėmis. Moralinio gniuždymo patirties juk yra nuo R. Pakso laikų.

Tad žiūrim, ką turim. Dėl Kildišienės ir Karbauskio klaidų valstybė nuostolių nepatyrė. O štai nauji rinkimai Anykščių krašte kainuos pusę milijono eurų. Kiek darbo laiko ir viršvalandžių sugaišta melui ir aimanoms apie „valstiečių“ keliamus pavojus Lietuvai – neįmanoma apskaičiuoti. Savo nuomonę nepabijojęs viešai paskelbti tarnybinės etikos komisijos vadovas vejamas iš pareigų – kad savo nuomonės nesuderino su ažiotažo iniciatoriais. O štai kita – kainas tvirtinanti komisija – 5 metus „nematė“, kad Vilniaus gyventojai permoka už centralizuotai tiekiamą šilumą, ir šildytojai neva susižėrė 100 milijonų neuždirbtų eurų. Niekas man neuždraus manyti, kad dalis tų milijonų nutekėjo kažkam (aišku, ne Karbauskiui ir jo partijai). Ši afera paaiškėjo tik dabar, kai tų apgaule išviliotų pinigų nebėra iš ko susigrąžinti. Ar manote, kad tos komisijos veikėjams bent plaukas nuo galvos nukris? Ką jūs, ponai. Čia ne kokia neapdairi, pasipuikuoti kailiniais mėgstanti moterėlė.

Dar pažiūrėkim, ką turim. Nepajėgiame susitarti, kur statyti paminklą Basanavičiui, ką daryti su Lukiškių aikšte. Basanavičius palauks, pirma sutrypkim savus neįtinkančius .

Leopoldas ROZGA

Vasario 1 d. „Vienybėje“