Jauki šventė Akmenėje

Vasaros vėjas susisuko medžių viršūnėse ir nurimo prieš Akmenės gimnazijos LXXII abiturientų laidos šventę. Šiemet gimnaziją baigė 19 abiturientų: 12 merginų ir 7 vaikinai. Toks pat skaičius kaip 2021 ir 1954 metais iš 3160-ies, įgijusių vidurinį išsilavinimą Akmenėje.

Per šiųmečius egzaminus lietuvių ir anglų kalbos, istorijos, biologijos septyni aukščiausi įvertinimai. ,,Tai tik skaičiai, rytoj vėl nauja pradžia, vėl mes pirmokai,“ – atsisveikinimo kalboje pasakė Julija Kugrytė, daugelio olimpiadų laimėtoja, respublikinių skaitovų konkursų laureatė, po dvylikos metų iš direktorės Astos Lipkinienės rankų atsiimdama  atestatą su pagyrimu. Šie žodžiai ne veltui, juk apie studijas Olandijoje ji jau žinojo nuo vasario. Akimirka džiaugsmo, ir vėl nauja pradžia su spalvinga dėlione, kaip gyvenimą apibūdino jų jauna ir iš būrio neišsiskirianti auklėtoja Jūratė Krūmienė, baigusi tą pačią gimnaziją prieš 19 metų, gal taip sugrįš ir Ugnė Radavičiūtė, pasirinkusi tapti mokytoja. Salėje į užaugusius savo mokinius žiūrėjo jų pirmosios mokytojos Rūta Šimkienė ir Jūratė Kuprevičienė.

Dar buvo tėvų būrys, ilgai gimnaziją meniškais karpiniais puošusios Žilvino Rusio mamos ir abiturientės Evos Šimkutės palinkėjimai, padėkos, gėlės ir fotografija prisiminimui. Ir vėjas vėl kilo vaikydamas kregždučių būrius, kol tolo nutolo vaikų balsai…