Jaunos bendrovės DOVANA sėkmė

Kiekvienais metais Lietuvos Junior Achievement suburia gausią mokytojų, jaunimo ir verslo bendruomenę bendram tikslui – ugdyti ekonomikos, verslumo, finansinio raštingumo žinias. Verslumo ugdymo programą „Acceletor_x“ kasmet baigia šimtai moksleivių, kurie dar mokyklos suole žingsnis po žingsnio išmoksta kurti ir vystyti verslą.

Verslas nėra tik suaugusiųjų užsiėmimas. Verslo idėjų yra visur. Jos atsiranda bendraujant su bendraklasiais, su draugais, su aplinkiniais. Pradėti verslą – didžiulis iššūkis.

Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijos šeštokės Laura Juodžionytė, Austėja Vaitkutė,  Liepa Vitkutė ir Karina Budarinaitė susibūrė į komandą ir sukūrė savo verslą. Merginos, padedamos mokytojos Romos Rudienės, mokykloje įkūrė Jaunąją bendrovę DOVANA, kur gamino, mezgė tvarius knygų skirtukus, sumaniai ir gražiai dekoravo šaukštelius. Reikėjo ne tik gaminti, dekoruoti, reikėjo susipažinti su bendrovės struktūra ir aptarti, kokias pareigas joje užims jaunosios verslininkės. Buvo būtina išmokti atpažinti rinkos poreikius bei pastebėti galimybes. Šeštokės labai daug dirbo, nepasidavė ir tikrai žinojo, kad joms pasiseks. Labai džiugu, kad sunkus darbas buvo pastebėtas ir įvertintas.

Daugiau apie moksleives – verslininkes – Romos RUDIENĖS rašinys antradienio „Vienybėje“.