Pasirinkimas – laisvi metai

Ilgą laiką tradiciniu buvęs gyvenimo ciklas „darželis – mokykla – studijos – darbas“ tampa praeitimi. Retas jaunas žmogus, baigęs mokyklą, turi aiškią savo vietos pasaulyje viziją. Neretai studijos keičiamos darbo ciklu. Dažniau nutinka, kad pasirinktas po mokyklos kelias yra ne tas tikrasis. Todėl vis daugiau abiturientų pasiima laisvų metų (gap year – angl.) atostogas. „Vienybė“ pakalbino praėjusiais metais Naujosios Akmenės Ramučių gimnaziją pabaigusią Deiną Patriciją KUKŠAITĘ, pasinaudojusia tokia galimybe.

Kaip tai atsitiko, kad baigusi gimnaziją, metams pasiėmei „laisvų metų atostogas“?

Visada norėjau studijuoti užsienyje, todėl dar prieš egzaminus padaviau dokumentus į vieną iš universitetų Danijoje. Buvau priimta, tik nežinojau, jog laikinai. Išlaikiusi egzaminus, sužinojau, jog Danijoje įsigaliojo įstatymas – paskaitos turi vykti tik danų gimtąja kalba, todėl jie atmetė daug svetimšalių, įskaitant ir mane. Tuo metu teikti dokumentus Lietuvoje jau buvo per vėlu, todėl nusprendžiau per šiuos metus labiau pažinti save, pakeliauti. Tai buvo pats geriausias sprendimas.

Apie laisvų metų atostogas skaitykite Ramūno ŽIMANTO interviu su Deina Patricija Kukšaite antradienio laikraščio numeryje.