Ji tokia: atkakli, muzikali, laiminga

Šie keli  pagiriamieji žodžiai tiktų šimtams jaunų žmonių. Muzikinio projekto „X Faktorius“  dalyvei Rūtai BUDRECKAITEI iš Naujosios Akmenės – taip pat. Mergina itin savarankiška, nes anksti, būdama šešiolikos, apsisprendė mokytis muzikos – kankliavimo specialybės – Šiaulių konservatorijoje,  Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje. Šiandien Rūta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė. Kanklininkė. Neatsisakė vaikystės instrumento.

Be kankliavimo mergina domisi ir mokosi dainavimo. Visko, kas šiandien tiesia Rūtai kelią į muzikos pasaulį,  pradžia yra Naujosios Akmenės muzikos mokykloje. „Groti kanklėmis pradėjau nuo darželio. Man patiko mokytoja Loreta Rimkuvienė ir pats instrumentas. Tradicinis liaudiškas instrumentas po truputį tapo gyvenimo dalimi. Muzikos mokslus tęsiau Šiauliuose. Dabar studijuoju Vilniuje. —

Kaip ji visur suspėja, juk studijos taip pat reikalauja laiko? „Visur spėju. Kai yra tikslas, kai visko norisi, kai duota galimybė – negali nepasinaudoti. Vertinu man tekusią progą,“ – sako Rūta. Rūta Budreckaitė  atviravo, kad mieliausi projekte – žmonių  padrąsinimai, geri žodžiai, linkėjimai sėkmės. Ją išgirdo… Rūta – jauniausias, penktas vaikas šeimoje. Ji ir brolis Viktoras (ačiū Viktorui, kad padėjo pasikalbėti su Rūta) menų studentai.  Kiti broliai ir seserys, kaip sako Viktoras, pasirinko rimtesnius mokslus.

Romos Jonikienės rašinys šeštadienio, spalio 27 d. VIENYBĖJE.