Kalėdos ateina ir per uždarytas duris, jei atvertos širdys

Šiemet šventės kitokios. Kai kam vienišesnės, kai kam tylesnės ir ramesnės. Akmenės rajono socialinių paslaugų namų gyventojai taip pat jau buvo įpratę sulaukti svečių, susirinkti į Advento maldų ar giesmių vakarus, susėsti prie bendro Kūčių stalo. Šiemet to jau nebus. Žinoma, niekas negali užsakyti kalėdinio oro su sniego pusnimis ir maloniai skruostus žnaibančiu šaltuku, bet visada yra įvairiausių galimybių  sukurti šventinę atmosferą, praskaidrinti nuotaiką ir uždegti džiaugsmo švieselę. Kartais tereikia geros idėjos ir jai pritariančių. Džiugiai nuteikiančiomis švieselėmis įsižiebė Socialinių paslaugų namų teritorija, o prie didžiųjų vartų atsirado kalėdinio pašto dėžutė.

Socialinių paslaugų namų direktoriaus pavaduotoja Aurelija Laurinaitienė sako, kad norėdami išsklaidyti vienišumo šešėlius, nes lankytojų negali priimti, darbuotojai, tikėjosi sulaukti laiškų su linkėjimais, žinutėmis, sveikinimais ne tik iš giminių ar pažįstamų, bet ir šiaip praeivių. Šiltas žodis  kompensuotų susitikimų trūkumą.

„Kūrybingumas ir nuoširdumas sugraudino ne tik mūsų gyventojus, bet ir darbuotojus. Net nesitikėjome sulaukti tokio didelio dėmesio, – sako Aurelija Laurinaitienė, – gavome sveikinimų, palinkėjimų, net dovanų. Į nuoširdumo akciją kūrybingai įsijungė Naujosios Akmenės miesto ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriaus “Buratinas”, “Saulėtekio” progimnazijos, Ramučių gimnazijos, Kruopių pagrindinės mokyklos, net  Kauno Erudito licėjaus vaikai ir jaunimas. Taip pat  iš daug  kitų Akmenės rajono įstaigų.  Ir ne tik Akmenės…   Gauta, gyventojų artimųjų, draugų ar tiesiog  praeivių sveikinimų. Senoliams kalėdinis paštas atnešė džiaugsmo, jie sulaukė dėmesio, o laiškai  spinduliuoja geras emocijas, kurios juos lydės visu šventiniu laikotarpiu.

Tai tik vienas iš akcentų, liudijančių, kad rūpinamasi čia kiekvienu, kuris Socialinių paslaugų namuose apsigyveno susiklosčius aplinkybėms ar sąmoningai pasirinkęs.

 

Daugiau trečiadienio, gruodžio 23 d. VIENYBĖJE.