Kas gražesnio būti galėtų…

Sausio 15 – osios popietę Naujosios Akmenės kultūros rūmuose nuskambėjo Lietuvos vaikų ir mokinių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ I etapo dainos. Konkursas pirmą kartą įvyko 1974 metais tikslu saugoti ir skatinti natūralų dainavimą. Jis tapo ypatingai populiariu, skaičiuojama, kad nuo pirmojo konkurso pasirodė daugiau kaip 200 tūkstančių vaikų ir jaunuolių.

Taip ir norisi nuoširdžiai paklausti: kas gražesnio būti galėtų? Įspūdis, kad kasmet vaikai ir jaunuoliai dainuoja vis skambiau, profesionaliau ir artistiškiau. Manau, kad komisijai taip pat vis daugiau darbo. Šių metų „Dainų dainelės“ konkurse komisijoje dirbo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja J. Rekašienė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio meno mokyklos pedagogės Ž. Stanelienė ir R. Laurinaitienė.  J. Rekašienė, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorė I. Mikulevič pasveikino konkurso dalyvius, jų mokytojus, palinkėjo sėkmės. Muzikos pedagogė M. Girskienė padarė gerą darbą priminusi klausytojams elgesio taisykles – išjungti telefonų garsą, nevaikščioti pasirodymo metu, ploti po visų dainininko atliktų dainų, nes vaikai blaškomi pasimeta. Dainorėlius pristatė Naujosios Akmenės muzikos mokyklos auklėtinės Neda ir Meda.

Šiais metais sudėtingesnis konkursinis repertuaras, reikėjo atlikti net po tris kūrinius. Keturiose amžiaus grupėse pasirodė 20 dalyvių, didžioji dalis – solistai. Vienas duetas iš ikimokyklinės įstaigos ir vienas mergaičių vokalinis ansamblis – „Repriza“ iš Ventos muzikos mokyklos. Gausiausia dalyvių grupė – devyni solistai – jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikai.

Romos Jonikienės publikacija  šeštadienio, sausio 18 d. VIENYBĖJE.