Kai šviesos vis nepakanka

Nors kalendoriaus lapelyje  rašoma, kad nauja diena  vis ilgesnė, tačiau visai dienai šviesos dar nepakanka. Retai kada dirbame be papildomo apšvietimo.  O kai kurią dieną sušvinta saulė, atrodo, kad ir vakaras ne taip skuba ateiti. Taigi, šviesos vis dar ilgu, tad dairaisi, kas ją pavaduotų.  Dairaisi teigiamo, šviesesnio, bet radijas  nuo ankstyvo ryto lyg maldą pastarosiomis dienomis kartojo nevykusio ministro pavardę. Paskui ją užgožia mįslingas pagrobimas sostinėje.

Kolegos patyrinėjo vienos savaitės žinių pranešimus ir atrado, kad  iš dviejų dešimčių žinių laidų  buvo  129 neigiamos naujienos, 56 – teigiamos, 24 neutralios. Beveik visada pati pirmoji žinia – neigiama. Nereikia ir specialių mokslinių tyrimų.

Neigiamų naujienų, beje, visada bus daugiau. Gaisrai Australijoje be jokios abejonės yra skelbtina informacija, kaip ir nusikaltimas, kuriam išaiškinti reikia visuomenės paramos. Kodėl „Žinios“ yra tokios neigiamos? Na, matyt, gyvenimas yra toks. Politinės intrigos yra neatskiriama  viešumo  dalis, juk  valdantieji ir opozicija ir yra priešingose pusėse ne todėl, kad puikiai sutartų. Keliuose retai įvyksta kas nors labai pozityvaus, o  skaudžių avarijų, deja, nemažai. Galiausiai, kartais informacija, kurią svarbu žinoti, tiesiog yra labiau neigiama, nes  kažkur išdalintos kalėdinės premijos mums nebus taip svarbu, kaip būsimi mokesčiai.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, sausio 18 d. VIENYBĖJE.