Kitoks sportas. Lankininkas

Darius KIRŠYS (47 metai) šiuo metu užima septintą vietą Lietuvos Lankininkų federacijos sudarytame lankininkų, šaudančių olimpiniais lankais, sąraše. Rezultatas pakankamai reprezentatyvus, kadangi šia aktyvaus laisvalaikio sporto šaka  jis susidomėjo vos prieš trejus metus.

Pradžia

Lankinio sporto istorija Dariaus gyvenime prasidėjo prieš trejus metus miesto šventės metu išbandžius viename atrakcionų siūlytą šaudymą iš lanko. Pamėgino ir patiko. Anksčiau mėgo sunkiosios atletikos sportą. Tad rankų tvirtumas pravertė naujajame pomėgyje – juk kuo didesne jėga įtempsi lanką, tuo greičiau ir tiesiau skris strėle. Aišku, lankas turi būti tam pritaikytas.

Lankas

Iš viso yra penkios lankų rūšys – Dariaus naudojamas olimpinis, be jo yra skriemulinis, paprastas, ilgasis ir instinktyvus. Vyras sako pasirinkęs tą, kuris buvęs arčiau širdies. Lankas gali būti tobulinamas – jo dalys keičiamos.

Kiekvienas pakeitimas yra individualus. Skirtas tiek šaulio patogumui, tiek šaudymo kokybei, tikslumui. Suprantama, jog visa tai kainuoja. Bet pradžioje, vyro teigimu, galima verstis ir su vienu lanku keliems. Tik tada, prieš keičiantis šauliui, būtina lanką perreguliuoti, atsižvelgiant į kito šaudančiojo duomenis. Bent kiek įgudus, galima įsigyti tik tau vienam pritaikomą lanką, strėles. Gal ir keista pasirodys, tačiau naujokams patyrę treneriai ilgą laiką neleidžia leisti pinigų gerų strėlių įsigijimui. Jie šaudo pakankamai primityviomis. Anot Dariaus, tai daroma sąmoningai, taupant pinigus, nes strėlės ilgis taip pat pritaikomas pagal kiekvieno šaulio ir jo lanko individualias charakteristikas. Geros strėlės kainuoja nepigiai, tačiau jos leidžia šaudyti tiksliau.

Apie lankininką iš Naujosios Akmenės – Ramūno Žimanto straipsnis antradienio laikraštyje.