Laimingi žmonės šoka

Šokėjai ypatingi meno atstovai: puošnūs, ypač apsitaisę tautiniais rūbais, išvaizdūs, nes pečius ištiesę, ir šypsosi. Šypsena kaip šokio dalis… Laimingi žmonės šoka, nes tai jų gyvenimo būdo išraiška. Ir šokti per savaitę ar mėnesį neišmoksi. Iki šokio scenoje – labai daug valandų praleidžiama repetuojant.

Šokančių entuziastų, ir jų amžius labai įvairus, šalyje tikrai daug. Šokio jėgą, galybę pamatai šventėse, ypač šokių festivaliuose. Toks gražios šokio jėgos parodymas buvo ir Naujosios Akmenės kultūros rūmuose balandžio 30 – osios popietę. Suvažiavo 13 kolektyvų į tradicinį Tarptautinį liaudiškų šokių  festivalį „Mes – visada jauni“. Tai greičiau draugų susitikimas. Festivalis sutapo su Motinos dienos paminėjimu, tad renginio pradžioje nuskambėjusios eilės ir muzikinis kūrinys buvo skirtas Mamai.

Mes Kultūros rūmuose turime aktyvių šokėjų kolektyvą „Alsa“, kuris mūsiškio  festivalio išvakarėse  dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje „Aukštaičių kviestinis“

Liaudiškų šokių kolektyvas gražiai pasidabinęs, naujų šokio raštų išmokęs balandžio 23 dienos popietę išsiruošė pas draugus į Panevėžį, kur šokančius, grojančius draugėn subūrė respublikinis liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Aukštaičių kviestinis“. Iš vieno renginio į susiėjimą namuose…

Kai tiek šokėjų suvažiavo, šokiai tęsėsi daugiau kaip dvi valandas. Žiūrovams buvo puiki proga pasigrožėti tautiniais kostiumais, galvos apdangalais ir liaudies šokių įvairove. Širdį malonino, kad šoka vyresnio amžiaus žmonės, ir kokią laimę, džiaugsmo jiems tai suteikia. Šokėjų būreliuose atpažinau žmonių, kurie gyveno mūsų rajone, šoko Birutės Viktoravičiūtės kolektyvuose, dabar pabiro po Lietuvą…

Visas rašinys gegužės 7 d.

Roma JONIKIENĖ