Lauknešėlis gyvenimui

Linkėdamas sėkmės stengiesi suformuluoti pačias gražiausias mintis, kad jose būtų ir prasmės, ir jausmo. Būtų gerai, kad palinkėjimai užsiliktų atmintyje ir padėtų teisingai pasirinkti. To mes linkime brandos atestatus gavusiems jaunuoliams. Ypač džiaugiamės sėkmingais rajono abiturientais. Į ateities perspektyvai surištą lauknešėlį liepos 25 – ąją Savivaldybės posėdžių salėje sudėta daug palinkėjimų ir vilčių.

Kasmetinis susiėjimas skirtas  šventiškai padėkoti geriausiems abiturientams, jų mokytojams. Tuo pačiu trumpai sugrįžtama į prisiminimus, tai dažniausiai padaro pradinių klasių mokytojai, ir jausmas būna jaukus.  Susirinkusiuosius  pasveikina rajono vadovai, visi, kas dalyvauja ir nori tai padaryti… Šią liepos 25 – ąją susitikimas vyko pagal  tradicijas: nuskambėjo sveikinimai, pasirašyta abiturientų garbės knygoje, nusifotografuota. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja G. Karvelienė padėkojimų rytmetį palygino su lietuvių tradicinių, papročių kalendoriuje įrašyta diena- rugiapjūtės pabaigtuvės. Taip ir abiturientams baigėsi vienas svarbus etapas, atėjo laikas rinktis tolimesnius kelius ir takus. Akcentuota, kad didžiuojamasi visais, kurie egzaminuose uždirbo aukštus balus.

Sveikinimo žodį tarė meras V. Mitrofanovas, sakydamas, kad tokių ryškių rezultatų nepasiekiama per trumpą laiką, tam reikia ilgo ir kruopštaus darbo. Iš jaunuolių tikimasi grąžos, kad baigę mokslus sugrįš gimtinėn. Nes, mero žodžiais, esame viename dideliame laive, kad jis  plauktų nesiūbuodamas ta pačia kryptimi, turime irkluoti harmoningai. Dovanų, gėlių atnešė Seimo nario padėjėjas A. Pekauskas, palinkėjo pasiekimų ir sėkmės. Pasveikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja D. Rekis, įteikė dovanas.

Šiemet aukščiausius 100 balų pelnė Ramučių gimnazijos auklėtinė Kamėja Dovidauskaitė (2šimtukai), Papilės Simono Daukanto gimnazijos auklėtinė Justė Jašmontaitė (100 balų anglų kalba). Šios abiturientės ir kitus pasirinktus egzaminus išlaikė aukštais balais. Šiemet apdovanoti ir 90 ir daugiau balų įvertinimą už tris egzaminus gavę  mokinius. Tokių rajone turime tys, ir jie gerai žinomi dėl puikių rezultatų olimpiadose, konkursuose, meninėse išraiškose. Viena tokių ypatingų abiturienčių- Julija Kugrytė (lietuvių kalba ir literatūra, istorija, biologija). Ji  Akmenės gimnazijos auklėtinė, Neida Kondrašova (lietuvių kalba ir literatūra, anglų kalba, biologija), Papilės Simono Daukanto gimnazijos auklėtinė ir Justas Vilčinskas (matematika, istorija, anglų kalba), Ventos gimnazijos abiturientas. Šventiniame susitikime nedalyvavo Kamėja Dovidauskaitė, mama atvyko ir paėmė dukros pelnytas dovanas.

Apie geriausius mokinius, kokie jie buvo pradinukai, kaip jiems mokslas sekėsi vyresnėse klasėse, papasakojo mokytojai…

Roma JONIKIENĖ

Visas rašinys liepos 29 d. numeryje

Nuotraukos autorės

Neila Kondrašova ir Justinas Vilčinskas su meru