Gyventi, svajoti 

Justė JAŠMONTAITĖ, Papilės Simono Daukanto gimnazijos auklėtinė puikiais įvertinimais išlaikė pasirinktus egzaminus, o anglų kalbos žinios įvertintos šimtu balų. Žingeidi, menuose ir moksle talentinga mergina, kaip sakė jos auklėtoja  J. Juozilaitienė, geraširdė, bet per kukli… „Dažnokai reikėjo drąsinti, raginti, „stumtelėti“ pasivaržyti. Ir varžytuves Justė laimėdavo. Bet gabūs vaikai tai įrodo kitais būdais.“ Šįkart įrodymas puikiai išlaikyti brandos egzaminai.

Justės Jašmontaitės šeima į Papilės miestelį, nusipirkę namą, atsikraustė, kai mergaitė ėjo į antrą klasę. Papilė – tėčio gimtinė, ir jau geras dešimtmetis tai gražiausia ir mieliausia vieta Justei. „Mūsų apylinkės labai žalios, medžiais apaugusios, upė vingiuoja, skardžiai…O žmonės geraširdžiai, malonūs, vieni kitus pažįsta. Apie gimnaziją, baigusi ją, galiu pasakyti tik pačius geriausius žodžius. Liks daug jausmingų prisiminimų. Esu tos nuomonės – nesvarbu, kokio dydžio mokykla, kur ji yra, svarbu noras mokytis. Mane mokė ir darbo valandų neskaičiavo puikūs mokytojai,“ – sako mergina.

Mokytis Justei patiko nuo mažumės. Jos mama fizikos mokytoja „Saulėtekio“ progimnazijoje, lyg ir turėjo motyvuoti vaiką… Mergina juokiasi – neprireikė, nes visada buvo smalsi, o mokykla tenkino smalsumą. Mėgsta skaityti, mėgino rašyti, labai patinka piešti, ypač tapyba, domisi parodomis muziejuose. Išmoko groti gitara, tai ramina ir atpalaiduoja. „Išsikėliau sau tikslą – išmokti groti visas patinkančias dainas, išmokau. Iki dvyliktos klasės daugiau laiko skyriau tapybai, bet paskutiniais metais šis pomėgis jau buvo prabanga. Intensyviai mokiausi biologijos, chemijos. Lietuvių, anglų kalbos sekėsi  kažkaip savaime… Egzaminai pavyko,“- pasakojo Justė.  Keli žodžiai apie Justės tapytus paveikslus – jie nuostabūs…

Roma JONIKIENĖ

Visas rašinys liepos 29 d. numeryje

Autorės nuotraukoje Justė su pirmąja mokytoja D. Karvelyte (kairėje) ir anglų kalbos mokytoja R. Narkuviene