Liko du kandidatai į prezidentus. Referendumai neįvyko

Gegužės 12 – osios vakaras buvo įtemptas. Dirbo šalies rinkimų komisijos, būdravo kandidatai ir jų komandos, apie kiekvieną krepštelėjimą pranešinėjo  televizija. Kažkas lažinosi, kažkas spėliojo. Kad kovos trys pretendentai į prezidentus – J. Šimonytė, G. Nausėda, S. Skvernelis, sutarė visi. Vilčių neslėpė ir A. Juozaičio palaikytojai, apeliavo į Sąjūdžio didybę.

Kadangi referendumai  dėl dvigubos pilietybės ir  Seimo narių skaičiaus sumažinimo neįvyko, apie juos plačiau  nekalbėsime.  Rinkimai vyko sklandžiai, ramiai ir oriai. Skundų, kuriuos reikėtų oficialiai užregistruoti ir dėl faktų aiškinimosi kreiptis į teisėsaugą, rinkimų komisija rajone nesulaukė.  Apygardos rinkimų komisijai tik dviejų kandidatų į prezidentus štabai pateikė stebėtojų sąrašus. Gausiausias sąrašas buvo A. Juozaičio – 19 narių, G. Nausėdos – 15 narių. S. Skvernelio pagalbininkai nespėjo laiku įregistruoti stebėtojų sąrašo. Pasikalbėjau su  kandidato  V. Juozaičio atstovu V. Karpalovu, jis nusiskundimų rinkimų eiga neišsakė.

Rinkimų apygardos nariai, pasiskirstę į du ekipažus, apvažiuoja visas rinkimų apylinkes. Vienas kelionės ratas – po rajono centrą, Ramučių kaimą,  Klykolius, Kivylius, Agluonus  vadinamas  mažuoju, o visos Akmenės, Ventos, Papilės, Kruopių  rinkimų apylinkės vadinamas didžiuoju ratu.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje trečiadienio, gegužės 15 d.,  „VIENYBĖJE“