Po maldų pradėjo lyti

Tikėti ar ne stebuklu, bet jis įvyko. Gegužės 8 dieną Lietuvos pieno gamintojų asociacija pakvietė kiekvieną šalies žemdirbį prisijungti prie simbolinės akcijos – pasimelsti už palankias gamtines sąlygas ir žemės ūkio išlikimą. Suplanuota, kad šv. Mišios Lietuvos bažnyčiose bus aukojamos gegužės 12 – ąją, kas sutapo su rinkimų diena.

Akmenės rajono ūkininkų sąjungos taryba, atliepdama šiai iniciatyvai, taip pat pakvietė susirinkti maldai.  Ir rezultatas puikus – ankstyvą pirmadienio rytą pradėjo lyti. Išties, ko gero, apsidžiaugėme visi, ne tik ūkininkai. Treti metai iš eilės gamta nelepina žemdirbių. Užpernai laukai skendo, derlius buvo menkas dėl lietaus pertekliaus. Pernai  užklupo sausra, derlius iškepė saulėje.  Šis pavasaris vėl dulkėtas, ir ne tik. Vėlyvos šalnos taip pat jau spėjo pridaryti nuostolių.

Rajono žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja G. Gauronskienė sakė, kad vis dėlto nuostoliai dėl sauso oro didesni, nei dėl vėlyvų šalnų. Kokioms kultūroms pakenkė pavasarinė sausra ir šalnos?

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje trečiadienio, gegužės 15 d.,  „VIENYBĖJE“