Maistas už ačiū

Bendruomenė jau nereaguoja į žinią apie maisto paketus nepasiturinčioms šeimoms, priprato, kad kažkuri visuomenės dalis yra išlaikoma ir šelpiama. Ko gero, taip bus ir ateityje, nes pagal iš seniūnijų gaunamą statistiką – niekas nesikeičia. Kas nedirbo, tas ir nedirba. Žmonių reakcija buvo įkaitinta tik kartą: kai maisto produktų paketus gaunantys asmenys ėmė priekaištauti nenorintys kruopų, nepatinka gaunamų makaronų, konservų rūšis. Nors yra buvę atvejų, kai paramos gavėjų atsiprašyta už nekokybišką maistą.

Maisto už ačiū programa tęsiasi. Rugpjūčio mėnesį paramą maisto produktais gaus daugiau nei 177 tūkstančiai nepasiturinčių gyventojų. Skelbiama, kad  bus išdalinta per 1350 tonų maisto produktų.

Maisto produktus tiekėjai į visas 60 savivaldybių pristatys iki rugpjūčio 19 dienos. Produktų kiekis labai didelis, prašoma savivaldybių užtikrinti tinkamas sandėliavimo sąlygas. Maisto produktai vežami į daugiau nei 600 dalijimo punktų. Kiekvienas rajonas yra patvirtinęs grafikus, kur, kaip, kada išdalinti paketus. Per daugelį metų nusistovėjo tvarka ir nesusipratimų būna labai retai. Seniūnijos surenka duomenis, žino, kam pagalba priklauso, o gavėjai patys ateina pasiimti „krepšelio”.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio rugpjūčio 10 d. VIENYBĖJE.