Patarėjas reikalingas valdininkas

Atostogų metas artėja į pabaigą, Savivaldybės tarybos nariai vėl imsis darbo, rinksis į posėdžius. Ir gali būti – vėl „piestu stosis“ klausimas: ar merui reikalingas patarėjas? Prisiminkime diskusijas ir svarstymus po rinkimų į Savivaldybės tarybą, kad Tomui Martinaičiui pakeitus pareigas iš patarėjo į vicemero, ankstesnė jo pareigybė nebereikalinga.

Mero patarėjo pareigos nuo pat jų atsiradimo valstybės tarnautojų apraše kėlė diskusijų. Koks tai darbas? Po rinkimų į Savivaldybės tarybą to atvirai klausė oficialiai susiformavusi opozicija. Viešas klausimas buvo toks: ką ir kokiais klausimais galima patarti merui V. Mitrofanovui?  Šia tema plėtota mintis, kad pareigos buvo specialiai sukurtos, o įgyvendinus tikslą – patarėjui tapus vicemeru, jų turėtų būti atsisakyta.  Iš tikro mero patarėjo pareigos turi solidesnes tradicijas rajone, nors teisūs teigę, kad postas visada buvo apkalbamas ir dėl jo ginčijamasi. Prieš daugiau kaip dešimt metų  patarti tuometiniams merui A. Lupeikai buvo pakviestas V. Lapėnas. Garbingas ir tvirtas nuostatas turintis V. Lapėnas yra sakęs, kad tas darbas ne jam, nes nebuvo konkretaus darbo rezultato. Pareigų atsisakė. Pats meras V. Mitrofanovas taip pat trumpą laiką dirbo patarėju, kol išrinko  meru.

Meras V. Mitrofanovas, paklaustas, ar jam vis dar reikia patarėjo, atsakė, kad reikia. „Tikrai ieškau išsilavinusio, komunikabilaus komandos nario. Patarėjo reikia. Tokių, kaip Tomas Martinaitis, nėra daug. Bet Savivaldybės specialistų komandoje yra išsilavinusių asmenybių, tinkančių šiam darbui. Reikalingas specialistas išmanantis etiketą, žinantis kelias kalbas, galintis rengti susitikimus, priimti užsienio delegacijas, žinantis protokolą, raštingas,“ – tikrai nemažai savybių, reikalingų patarėjui, išvardino meras. Kandidatas yra, tiksliau – kandidatė. Pareigybės nebus atsisakyta. Tad smalsu kuo greičiau sužinoti – kas.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio rugpjūčio 10 d. VIENYBĖJE.