Margaspalvė vasara

Mažus ir vyresnius jau pakvietė mokykla. Gražių dienų vasara padovanojo Papilės vaikams. Tradiciškai rugpjūčio mėnesį Papilės miestelio bendruomenė kartu su partneriais: Akmenės rajono paramos šeimai centru ir Papilės miestelio neįgaliųjų klubu „Parama“, organizavo vaikų vasaros dienos stovyklą „Margaspalvė vasara“, finansuotą Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos programos lėšomis.

Rugpjūčio 8–12 dienomis vykusioje stovykloje dalyvavo 17 Papilės miestelio ir aplinkinių kaimų vaikų, vaikus globojo, jais rūpinosi ir su jais bendravo stovyklos vadovės – Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinės darbuotojos Dovilė Spaičienė ir Kristina Sabaitienė.

Stovyklos atidaryme dalyvavo ir gerų įspūdžių patirti stovyklautojams linkėjo Papilės miestelio seniūnė Jūratė Šiurkuvienė. Stovyklos vadovai ir vaikai puošė stovyklos erdvę, tarpusavyje bendravo, vieni su kitais susipažino, vaišinosi skanėstais, kuriuos dovanojo labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

Pirmąją stovyklos dieną vaikai  vyko į  Kuršėnų dvarą, kuris yra vienintelis vertingiausias medinės dvarų architektūros palikimas Šiaulių rajone. Jame išlikę autentiški laiptai, langų rėmai, medinės lauko durys. Kuršėnų tradicinių amatų centre, kuris įsikūręs Kuršėnų dvare, ir oficinoje stovyklautojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime – gamino knygų skirtukus. Skanavo Kuršėnų vyniotinio su žolelių arbata. Po užsiėmimų stovyklautojai vaikščiojo po dvaro parką, perėjo ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, mėgavosi užkandžiais, kuriuos pagamino Papilės neįgaliųjų klubo „Parama“ pirmininkė Irena Lingienė.

Antrąją stovyklos dieną vaikai piešė ant drobės, žaidė judrius žaidimus, dalyvavo Papilės kultūros namų darbuotojų V. Virbicko ir V. Kupstienės paruoštoje muzikinėje viktorinoje „Atspėk dainą“.

Trečioji diena – jodinėjimo laikas Rasos Balčienės auginamais žirgais. Papilės miestelio bendruomenės  pirmininkė Dovilė Joniškienė, tėveliai Paulius ir Janina Žadeikiai virė sriubą ant laužo, kepė bulves laužo žarijose. Po šaunios iškylos vaikai mėgavosi vandens malonumais – smagiomis maudynėmis Ventos upėje.

Ketvirtą dieną – linksmybės Papilės parke kartu su animatoriais iš asociacijos „Pramogos jūsų vaikams“, vyko fotosesija, buvo daromos tatuiruotės, vaišinamasi ledais ir kitais skanėstais, kuriuos dovanojo S. ir D. Martyšiai, R. ir H. Dargiai.

Paskutinė, penktoji, stovyklos diena buvo skirta vaikų ir jų šeimų ekskursijai į Palangą prie jūros. Tai buvo įspūdingiausia stovyklos diena.

Stovyklaudami vaikai mokėsi dirbti komandoje, sustiprino bendravimo įgūdžius, išmoko geriau pažinti save ir kitus, aktyviai judėjo, aplankė įdomias lankytinas vietas, atskleidė savo kūrybinius bei meninius gebėjimus, patyrė daug teigiamų emocijų. Visas stovyklos dienas vaikams buvo smagu aktyviai leisti laiką. Atsisveikindami vaikai apgailestavo, kad greitai prabėgo laikas, ir prašė kitais metais vėl pakviesti į stovyklą.

Dovilė SPAIČIENĖ

Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinė darbuotoja