Muzika atvėrė duris į vasarą

Birželio 4-osios popietę Akmenės krašto muziejuje įvyko fortepijono muzikos koncertas. Rojalio klavišais R. Šumaną, J. S. Bachą ir Fr. Šopeną prakalbino talentinga muzikantė Ema ŠLIAŽAITĖ. Valandos su viršum koncertas iš 12 kūrinių, kurių natos liejosi laisvai iš atminties. Akmenės gimnazijos aštuntokė Ema nuo mažumės pradėjusi muzikuoti, toliau gilinosi savarankiškai pagal japonų ugdymo filosofo, smuikininko Šiniči Suzuki metodą, dar kitaip vadinamą motinos kalbos metodu, kurį taiko muzikos mokytoja Izolda Gulbinienė. Gal ne tik muzikos galima taip puikiai išmokti per glaudų bendradarbiavimą: vaikas-mama-mokytojas, dar žingsnis po žingsnio ir vis su pozityviu nusiteikimu, pagyrimu ir nuolatiniu kartojimusi.

Jei ir nežinočiau, kaip vadinasi šis mokymosi būdas, vadinčiau motinos artumo ir pasitikinčios, drąsinančios mokytojos metodu. Tokia yra sūnaus ir dviejų dukterų mama Rasa, tokia ir mokytoja Izolda, į koncertą pakvietusi ir nepriklausomą vertintoją iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos – meninio ugdymo skyriaus vedėją Iridą Motekaitienę. Po Emos Šliažaitės rečitalio viešnia gyrė merginos gabumus linkėdama nesustoti, kvietė mokytis jų gimnazijoje ar kurioje kitoje.

Taip gražus koncertas atvėrė duris į vasarą: po lietingos savaitės nušvito saulė, kvepėjo alyvos ir daugybė kitų gėlių miestelio darželiuose. Kukli, valinga ir talentinga mergina apdovanojo muzikos garsais savo artimuosius, draugus ir koncerto laukusius klausytojus.

Dar bus talentingos Emos Šliažaitės koncertų, juk dar tik prieangis žalios ir skambančios vasaros…

Rita RINGIENĖ

Nuotraukoje Ema Šliažaitė po koncerto su mama, broliu ir sese