Namai, kuriuose ištirps vienatvė

Jau pirmadienį, spalio 14-ąją, Socialinių paslaugų namų dienos centras  duris atveria lankytojams. Tie nauji ir šviesūs namai, išaugę buvusios bibliotekos vietoje Nepriklausomybės alėjoje, rajono centre, yra  skirti fizinę negalią turinčiųjų poreikiams. Tiems, kas dėl negalios priversti būti tarp keturių savo buto sienų, tiems, kam bendravimas neretai yra prabanga. Taigi, kas ten bus?

Jei negyveni netoliese, tai apžiūrėti naujų Dienos centro  namų teks ateiti specialiai. Bet pamatysi juos iš tolo, nes kitų naujų statinių šalia nėra. Trinkelių takeliai atves prie paradinių durų, už kurių daug įvairių erdvių. Dienos centro  veiklų koordinatorė Daiva Kvaukienė  palydi į dar tylias ir tuštokas erdves, bet jaukias, šviesias ir laukiančias. Bibliotekoje dar ne daug knygų, dar neapsigyveno kompiuteriai, užsiėmimų erdvėje atsiras ne tik daugiau priemonių dailiesiems darbams, bet ir siuvimo mašina. Meno salėje atsiras  ir muzikos instrumentų. Sporto salėje jau laukia treniruoklis, šiek tiek priemonių mankštai.  Jaukioje virtuvėje galima išsivirti arbatos ir susisėsti maloniam pokalbiui prie apvalaus stalo. Rūbinė, patogūs tualetai.

„Norėjome, kad čia būtų  jauki, namus primenanti aplinka, kad nevaržytų, o leistų žmonėms atsipalaiduoti, pasijusti geriau, pasijusti laukiamiems“, – pasakodama apie veiklas, kurios galėtų vykti įvairiose erdvėse, sakė Daiva Kvaukienė.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio spalio 12 d. VIENYBĖJE