Namuose užsidarę žmonės kalba apie…

Izoliacija suvienodino mūsų mintis. Nutarusi paklausinėti, ko labiausiai pasiilgo, ką darytų, ir, gal būt mato uždarame gyvenime pliusų, nustebau – kokios panašios mintys sukasi mūsų galvose. Išgirdau taiklių pastebėjimų, ką blogai daro valdžia, ir kokiose situacijoje patys elgiamės netinkamai.

Kalbinau Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto klausytojus, rajono centro gyventojus. Kelis dešimtmečius mokytojavusi Ramučių gimnazijoje  Alma Rimutienė, paklausta apie jausmus ir patyrimus šiuo laikotarpiu, sako: kad juodu su vyru  gyvena  neblogai. Alma  daug skaito, žiūri kino filmų įrašus. Su vieniša kaimyne eina pasivaikščioti, pasidžiaugia gražia gamta. „Dažnai sulaukiam svečių: zylių ir genių ant buto  palangės, tai nereikia nei televizoriaus gyvajai gamtai stebėti. Parduotuvių nepasigendu, maisto pirkti eina  vyras. Labai (šitą žodį mokytoja rašo didžiąja raide) laukiu galimybės išvažiuoti į sodybą  kaime  – ten atšilus orams ir lėksim. Liko  darbelių iš rudens  nepadarytų. Mes  pavasario karantiną kaime  praleidom dirbdami sode, kieme. Dar labai laukiu skiepo, bus ramiau gyventi. Taip ir gyvenam,“ – pasakojo A. Rimutienė.

Visi  mintis išsakę pašnekovai nevengs skiepo. Tačiau jiems atgrasi informacija, tiksliau jos perteklius, apie tai, kiek vakcinos dozių atvežė, kas bus skiepijamas, o kas nebesulauks…

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, sausio 27 d. VIENYBĖJE.