Skaičiuojant širdis atsigauna

Taip sako matematikos mokytoja Loreta GUSTIENĖ. Šiandieninė jos darbovietė – rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centras. Buvo ir daugiau kolektyvų, kuriuose ji mokė matematikos. Iki mums visiems nelengvo išbandymo, kai centre mokslai vyko dviem moduliais – dieniniu ir nuotoliniu būdu – Loreta rytais sėsdavo autobusan ir iš Kairiškių važiuodavo į Naująją Akmenę. O vakarais prie kompiuterio ekrano laukdavo nuotoliniu būdu besimokančiųjų… Įprasta mokytojo darbo diena, nusitęsianti į vakarą. Dabar visiems liko mokymas nuotoliniu.

Esame linkę matematikos mokslą priskirti prie sunkiai įkandamų, šimtams šalies jaunuolių gyvenimą gadinančių pamokų, ypač prastai sekasi laikyti egzaminą. Loreta patarimų nedalijo, sako, ne visi gabūs matematikai, ne visi mėgsta skaičiuoti, o skaičiuodami galvoti, ir įdeda per mažai darbo, kad išmoktų. Nuostabus mokslas ta matematika – čia pagal Loretą Gustienę… Tad ne veltui ji pelnė vidurinio ugdymo „Metų mokytojo“ vardą. Pasirinkimo mokytojauti nė karto savo noru neišdavė, buvo trumpas laiko tarpas, kai „darbai nesimėtė“, dirbo socialinį darbą (pildė Papilės seniūnijoje dokumentus pašalpoms).

Esu kryžkelėje rašydama apie Loretą – mudvi kolegės, turime pamokų toje pačioje mokymo įstaigoje. Kaip ir neetiška būtų pagyrimus žerti. Bet, ko gero, blogiau būtų pagailėti gero žodžio, nes Loreta Gustienė jautrus, atviros širdies ir linksmo būdo žmogus. Ir dar – ji puiki pyragų ir bandelių kepėja. Neįsivaizduojama būtų, kad į svečius ar į kolegų susitikimą atvažiuotų be ryšulio su kepiniais. Patikėkite – kalno bandelių ar varškės apkepo užtekdavo visiems ir iki soties. „Aš ir pati pasiilgau susitikimų, ir bandelių prikepčiau kalną… Pažįstami, giminės skambina irgi klausia: ar kepei bandelių. Nekepiau… nėra su kuo dalintis,“ – juokauja Loreta, kai kalbamės apie ilgą nesimatymo laiką.

Gyvenimas nuo gimimo sukasi apie Kairiškių kaimą. Gimė Loreta Meškiuose, o vaikystė ir dabar bėgantis laikas yra Kairiškiuose. Čia gyvena ko ne didžioji giminės dalis.

Daugiau Roma Jonikienė trečiadienio, sausio 27 d. VIENYBĖJE.