Nenauja naujovė

 

Nebūtinai iš  seniau įgytos patirties perimti dalykai yra kritikuotini. Atvirkščiai – kas jau buvo išmėginta, pritaikyta, suvesti rezultatai, o dabar perimta  kas geriausia, ir patobulintos naujovės vėl „paleistos  į apyvartą“ – atneša naudos. Profesinis orientavimas, dar vadinamas karjeros ugdymu, švietimo įstaigose visada buvo „einama“ tema. Apie savęs pažinimą veiklose, apie norus ir galimybes baigus mokyklą kalbėta metai iš metų. Tai darė ir įvairių kitų tarnybų specialistai, kad ir Užimtumo tarnyboje, ar kurią nors profesiją rinktis skatinantys darbdaviai.

Roma JONIKIENĖ

Nuo šių mokslo metų mokyklose stiprinamas profesinis orientavimas. Jis  sudėliotas taip, kad  prasidės nuo pirmos klasės, mokyklose jau dirba daugiau karjeros specialistų, kurie mokiniams gali patarti  ir padėti apsispręsti dėl tolimesnio mokymosi, ir ką rinktis.  Iki šių mokslo metų mokyklose per visą Lietuvą dirbo  80 karjeros specialistų. Tikslas buvo,  kad jau 2023 metų pabaigoje švietimo įstaigose dirbtų 380 karjeros specialistų, o dar po metų  – apie 425.

Lietuvoje startavęs naujas projektas, inicijuotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, sudarė sąlygas ir Akmenės rajone plėtoti pagalbą renkantis profesiją ir įdarbinti karjeros ugdymo specialistų. Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre pokalbiui susirinko trys naują, nors negalėtume sakyti, kad nežinomą veiklą, pradedančios karjeros ugdymo specialistės – Indra Tijūnaitienė, Jurgita Valčikaitė  Šidlauskienė ir Vilija Perminienė…

Viso rašinio dairykitės lapkričio 26 d. numeryje