„Perskaičiau ir pagalvojau: tai apie mūsų mamą“

Šios istorijos paprastumas ir nuoširdumas pabudino smalsumą. Apdovanojimams „Metų akmenietė“ paprašyta siūlyti asmenybes, kurias pagerbtume už išskirtinėms moterims būdingas savybes. Venanta Lukoševičienė keturių vaikų vardu  laiške komisijai parašė, kad visas gerąsias savybes turi jos mama Dalia KRUGELIENĖ… „Perskaičiau apie nominacijas interneto svetainėje, ir pirmoji mintis buvo: tai apie mūsų mamą. Ji pati geriausia, mylinti, gyvenimu besidžiaugianti, naujovėmis susidomėjusi moteris. O jos gyvenimas nebuvo lengvas,“ – pokalbyje apie mamą pasakojo dukra.

Venantos Lukoševičienės laiškas apie mamą sušildė jausmus. Ir tikrai – kaip retai mes patiems artimiausiems žmonėms pasakome apie jausmus. Ne iš blogos valios, o dėl nuostatos: juk artimieji ir taip žino, kaip labai mes juos mylime. Bet geras žodis toks reikalingas. Susitarėme su Venanta pasikalbėti, reikėjo aptarti – ar kalbinti ponią Dalią? „Tegul mūsų, keturių vaikų, žodžiai mamai būna siurprizas. Pažįstame mamą, ji susijaudins, sakys – yra kur kas vertesnių už mane. Sakys, kad jos gyvenimas paprastos moters, sunkiai dirbusios, vaikus auginusios. Bet mums ji svarbiausia – taip buvo vaikystėje, taip yra dabar“, – sakė pašnekovė.

Dalia Krugelienė aštunti metai gyvena Ventos mieste, kur ir vyriausioji dukra Venanta. Kiti trys vaikai – Jolanta, Nerijus ir Neringa gyvena Klaipėdoje. Po tėvo mirties vaikai norėjo, kad mamai būtų lengvesnė buitis, tad prašė keltis į miestą. „Nors Daubiškių kaime (Papilės seniūnija) mamai patiko gyventi, ji mėgo kaimynus, turėjo daug draugų. Ventoje, tikiuosi, taip pat priprato, susidraugavo su klubo „Dalia“ lankytojais, ji aktyvus žmogus, mėgsta keliones, kultūrinius renginius,“- pasakojo dukra.

Daugiau Roma Jonikienė  trečiadienio, kovo 17 d. „VIENYBĖJE“