Profesija pagal pomėgį

Prieš daug metų reikėjo pagaliau apsispręsti, kur studijuoti. Gan ilgas kelias į namus – rami atkarpa, kai eidamas gali pagalvoti: ko aš noriu… „Tiktų profesija, kurioje daug sporto,“- anuomet priimtas sprendimas studijuoti Kauno kūno kultūros institute Akmenės gimnazijos kūno kultūros mokytojui Sporto centro treneriui Steponui RINKŪNUI išrinko darbą. Šiandien jis sako tą patį – pomėgis išrinko profesiją.

Mokytoją, trenerį Steponą Rinkūną dažnai apdovanoja, dėkoja už darbą ir pagarbą profesijai, tačiau jis pats labiau linkęs pasitraukti į užkulisius. Susidariau nuomonę, kad viešumas ne jam. Susitikus pasikalbėti išdrįsau paklausti, ar esu teisi dėl mokytojo nenoro „šildytis spinduliuose“. „Dirbi darbą, kai sekasi – džiaugiesi. Juk visi kolegos turi  mokinių, kurie siekia ir pasiekia, o treneris padeda,“ – sakė Steponas.

Paklaustas iš kur esąs, Steponas jau seniai atsako – iš Akmenės, nors ne paslaptis, kad į šį kraštą atvažiavo, sužinojęs, kad butą gauti čia buvo lengviau, nei kitur. Dabar būtų galimybė ir į tėviškę sugrįžti, bet namai Akmenė.

Daugiau Romos Jonikienės publikacijoje  trečiadienio, sausio 22 d., VIENYBĖJE.