Koks domenas teisingiausias iš teisingų?

Tinkamas domeno įregistravimas gali kelti labai daug klausimų ir tai yra visiškai natūralu. Paprasčiausiai netrint patirties šioje sferoje galima padaryti labai daug klaidų, kurios vėliau kainuoja Jūsų verslo žinomumą. Galiausiai, kai visada galima pasitarti su profesionalais, kurie padės ne tik tinkamai įregistruoti, tačiau tuo pačiu ir tinkamiausią domeno vardą pasirinkti be jokio vargo. Galiausiai, reikia nepamiršti įvertinti labai daug smulkmenų, kadangi bandymai pasirinkti geriausią variantą, kuris dažnai atrodo sudėtingas, ne visada yra geras pasirinkimas, kadangi praktika rodo, kad daugeliu atveju laimi paprastumas, kurį išbandyti Jums ir patariame.

Taigi, atsakyti, koks domenas yra pats teisingiausias iš visų negalime, tačiau galima apsibrėžti tam tikrus kriterijus, kurie užtikrins, kad rasite gana neblogai Jūsų veiklą atspindi variantą.

Gero domeno taisyklės

Kadangi geras domenas atitinka tam tikrus niuansus, tam tikrus kriterijus, pradėjus žiūrėti koki tuo metu parduodami jau dalį galėsite atmesti. Ne tik todėl, kad jie netinka Jūsų verslui, tačiau tuo pačiu neatitinka ir kitų gero domeno savybių. Pavyzdžiui, geras domenas turi taikytis prie seo reikalavimų, kurie šiais laikais renkantis domeną yra vienas iš bene svarbiausių aspektų. Taip pat jis turėti tinkamą puslapio galą. Nors .lt tikrai nėra vienintelis pasirinkimas, tačiau siūlome nepamirši, kad galimas ir .net bei visi kiti, kurie taip pat atitinka lietuviško domeno galūnę. Tiesa, daugelis pastebi, kad galūnės su .lt perkamos dažniausiai, kadangi būtent tokios naršytojams sukuri rimčiausio vaizdą. Tad galbūt, tam tikra prasme tai yra ir pat teisingiausias variantas.

Domenas, kuris atitinka Jūsų verslą

Suprantama, kad domenai labai dažnai pasirenkami pagal tai, kokias paslaugas teikiate. Tikrai ne visi kuriami remiantis įmonės pavadinimu, tad visada galima žodžiu arba dviem  apibrėžti veiklą ir tai gali būti Jūsų domeno pavadinimas. Gerai, kad jis bus tikslus ir tuo pačiu atitiks SEO reikalavimus.

Taigi, pradedant galvoti apie labiausiai Jūsų poreikius tenkinantį domeną – įvertinkite šias smulkmenas:

  • Koks yra Jūsų įmonės pavadinimas ir ar jis nėra geras pasirinkimas Jūsų domeno vardui? Nepamirškite, kad jis atvejis dažniausiai apsitarnauja tokiu atveju, kai verslo vardas yra žinomas visuomenėje arba kai planuojate daug investuoti, kad pavyktų išpopuliarinti.
  • Taip pat pabandykite keliais raktiniais žodžiais apsibrėžti savo prekybos vietos arba svetainės siūlomas paslaugas. Ar tai yra parduotuvė, ar tik blogas? Kokio konkrečiai prekės parduodamos? Pagal šiuos atsakymus galima pasirinkti tikslesnį pavadinimą, kuris geriausiai apibrėžia Jūsų veiklą ir tuo pačiu gali tapti Jūsų domeno pavadinimu.
  • Daugelis pamiršta, kad reikia kuo daugiau dėmesio skirti savo klientūros apibrėžimui. Kai kurie yra skubantys žmonės, tad dažniausiai jiems labiausiai tinkamas domenas yra trumpas. Tu tarpu inteligentams galbūt labiausiai patiks toks pavadinimas, kuriame yra lietuviškų simbolių. Taigi, klientūros žinojimas sukonkretina paieškas.
  • Kokio lygio reklaminė kompanija bus vykdoma? Jeigu maža, tokiu atveju geriausias tinkamas domeno vardas yra Jūsų veiklos apibūdinimas. Jeigu planuojate daug investuoti į vardo populiarinimą, tokiu atveju geriausias pasirinkimas, kad Jūsų domeno vardas būtų ir Jūsų verslo vardas.

Nėra vieno teisingo domeno, kadangi kiekvieno verslo atveji tinka vis kitas. Ir šiuo atveju svarbiausia rasti tokį, kuris geriausiai tinka bei atitinka Jūsų atveju. Dl to visada verta pasitari su marketingo specialistas, juolab, tais, kurie geriausiai išmano konkrečiai Jūsų verslo situaciją ir geriausiai žino – ko reikia klientams, kaip paskatinti juo bendradarbiauti su jumis ir galiausiai kaip atskleisti Jūsų domeno vardą.

Reklama: įrankiai verslui