Protas teka pro ausis

Sunku susilaikyti nuo stipresnių žodžių, kai žmonės nepaiso tvarkos, geranoriškų prašymų. Pavyzdžiui, prižiūrėti vaikus, kad šie neklaidžiotų laukais ir pievomis, darydami žalą. Kalbindama Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininką D. Liniauską tikėjausi išgirsti ką nors gero apie mūsų atsakingumą ir bendrystę sunkiu laiku. Deja, informacija nebuvo optimistinė.

Lyg protas pro ausis būtų ištekėjęs tiems, kas tyčia, savo malonumui, sukelia gaisrus pamiškėse, pievose, stadionuose, kitose vietose, kur daug pernykštės sudžiūvusios žolės, ir užtenka tik žiebtuvėlį prikišti… Senokai tapo aišku, kad žemės savininkai nesuartų plotų, kuriuose yra pernykštės žolės, nepadeginėja. Nes ir neapartos žemės mažai likę. Žolę degina vaikai. Na, kai jie galėjo laisvai laigyti gatvėmis, eiti ir būti, kur sugalvoję, o tėvai darbe arba „labai užimti“ bedarbiai – galime pamėginti suprasti netinkamus poelgius. Bet dabar, paskelbus karantiną, kai mokinamasi nuotoliniu būdu, kai negalima būriuotis, eiti iš namų dėl pavojingos ligos grėsmės, žolės padegimo atvejų padaugėjo.  Kovo mėnesį gauta 10 iškvietimų į gaisrą, sukeltą žolės degintojų. Dvi vietovės gausios padegėjais – Naujoji Akmenė ir Venta.

Kadangi šalyje paskelbus karantiną dalis gaisrų prevencijos funkcijų yra sustabdytos, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai patruliuos automobiliais ir įspės gyventojus apie žolės deginimo pavojus ir galimas pasekmes. Reidai  rengiami kiekviename rajone. Tuo pačiu pareigūnai padės kontroliuoti ir karantino sąlygų laikymąsi. Šiemet šalyje atvirose teritorijose jau kilo 587 gaisrai, išdegė 377 ha pievų, ražienų ir miško paklotės. Gyventojams už sausos žolės deginimą gresia baudos nuo 30 iki 300 eurų.

Daugiau Roma Jonikienė šeštadienio, balandžio 4 d. VIENYBĖJE