Rajonas savivaldybių reitinge nukrito, bet valdomas taupiai

Akmenės rajono savivaldybė šiemet Lietuvos mažųjų savivaldybių indekse užima 48-50 vietas ir jas dalijasi su Kupiškio ir Kelmės rajono savivaldybėmis. Pernai ji buvo 35-40 vietoje.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas kaip ir kasmet paskelbė du Lietuvos savivaldybių indeksus – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių. Jau devintus metus skelbiamas reitingas sudaromas pagal gyventojams ir investuotojams svarbiausias sritis, kur sprendimus priima savivaldybės, pavyzdžiui, vertinama ekonominė, socialinė situacija, savivaldybei priklausiusio turto valdymas.  Reitingas sudarytas remiantis 2018 m. duomenimis.

Indekso rengėjai gerai įvertino tai, kad Akmenės rajono savivaldybės administracija buvo sąlyginai maža ir taupiai valdoma. Tūkstančiui gyventojų teko 7,1 pareigybės, palyginti su 7,6 pareigybės mažosiose savivaldybėse. Nors administracija buvo sąlyginai mažesnė, tai nesutrukdė beveik visų gyventojų prašymų išnagrinėti laiku. Tuo pačiu mažesnei administracijai reikėjo skirti mažiau lėšų – 7,5 proc. visų išlaidų, palyginti su 8 proc. mažųjų savivaldybių vidurkiu. Taip taupomi mokesčių mokėtojų pinigai. Puiku, kad mūsų rajono biudžeto skola, siekusi 10,7 proc. pajamų (vidurkis – 25,8 proc.), buvo viena mažiausių.

Daugiau trečiadienio, spalio 23 d., VIENYBĖJE