Reikia ar nereikia modernizuoti namus

Klausimų – reikia ar nereikia modernizuoti namus – individualius ar daugiabučius, nebeturėtų kilti. Pirmiausia, kas pasikeičia po remonto – vaizdas. Galima ginčytis: kam man tas vaizdas, jei kiekvieną mėnesį už renovaciją atskaičiuoja įmokas. Vis dėlto, pirmiausiai aplinką prisitaikome akimis. Pirkdamas butą visada atkreipi dėmesį, kaip atrodo namas, kiemas, ir kas gyvens kaimynystėje. Ir tik paskui imiesi keisti nusipirktą nuosavą erdvę. Svarbiausias privalumas – modernizuotame name kur kas šilčiau, dažnai į tvarkymo darbus įeina vamzdynų keitimas, rūsių sutvarkymas, daug kitų darbų nudirbama.

Reikia pripažinti, iš gyventojų už renovaciją atsakingos tarnybos sulaukia daug skundų. Kaip vyks namų atnaujinimas, priklauso ir nuo darbus atliekančių įmonių. Būna – prireikia bylinėtis teisme. Išlošė tų namų gyventojai, kurie renovacijos prašė ar ši pagal planą juos pasiekė prieš keletą metų, kuomet kainos nebuvo „kosminės“. Bet ir šiandien raginčiau prašyti namo renovacijos. Netgi praverstų nutarimas daugiabučius renovuoti nepriklausomai nuo gyventojų norų, pagal planą.

Žiūrėdamas į  rajone renovuotų seniau ir dabar renovuojamų namų sąrašus stebiesi, kiek daug atnaujinimų. Jau renovuotų daugiabučių sąraše Naujojoje Akmenėje 24 namai. Į sąrašą nebeįtraukti seniau (daugiau, kaip prieš dešimtmetį) atnaujinti namai, pavyzdžiui, Respublikos g. 24 namas, neįtraukta ir Nepriklausomybės alėja…

Visas rašinys gruodžio 10 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ

Interneto nuotrauka