Svarbu pradėti. Ir darbai pajuda

Kiekvienas, jei tik žmogui tai svarbu, jei jam rūpi kiti žmonės, gali įsijungti į veiklas, gerinančias gyvenimą. Iniciatyvomis ir darbu Naujojoje Akmenėje gyvenanti Irena Balkauskienė pelnė apdovanojimą už savanorišką pagalbą ukrainiečiams, apsistojusiems mūsų krašte. Ji darė tai, kas pagelbėtų nuo karo pabėgusiems, daugiausia moterims ir vaikams. Ieškojo butų, buities daiktų, rūbų, padėjo tvarkytis dokumentus, neatlygintinai dirba mokydama lietuvių kalbos (Irena vokiečių kalbos mokytoja). Sako, kad labai svarbus yra bendravimas, nes pabėgėliai pradžioje nežinojo,  kur ir dėl kokios problemos gali kreiptis.

Visi išvardinti darbai ir dar daugiau veiklų Irenai Balkauskienei nesibaigė, tęsiasi ir vyksta toliau. Tiksliau būtų sakyti, kad darbų vis prisideda, kaip sniego žiemą… Šiuo metu svarbia veikla tapo apkasų žvakių gaminimas Akmenės rajone. Nes to prašo Ukrainos kovotojai, tokių žvakių reikia be elektros likusiems gyventojams. Pokalbis su Irena, jau spėjusia suorganizuoti viską, ko reikia gaminimui, pakrypo apie šią idėją. „Visoje Lietuvoje vyksta akcija, daugelyje vietovių  ir įvairiausių profesijų žmonės laisvalaikį skiria apkasų žvakių gamybai. Juk matome, kas vyksta Ukrainoje. Vien tai, kad nėra elektros ir šildymo, gali nugramzdinti į neviltį. Nutarėme prisidėti, kuo galime. Mes galime gaminti žvakes,“- apie idėją, kurią jau pagavo visa šalis, sakė Irena. Ji papasakojo istoriją taip pat pastūmėjusią imtis šios veiklos. Naujojoje Akmenėje įsikūrusios ukrainietės turėjo išvykti į kariaujančią gimtinę. Susirgo jų seni tėvai, namuose nei šviesos, nei šilumos. Moterys ieškojo išsivežti kuo daugiau parafino, sakė – gaminsis žvakes.

Aplinkui yra jautrių, supratingų žmonių, kurie atliepia į prašymus. Ruošdamasi žvakių gamybai, Irena Balkauskienė veiklą aptarė su ukrainietėmis. Joms patogu būtų žvakes gaminti bendrabutyje, kur gyvena…

Visas rašinys gruodžio 10 d. numeryje

Roma JONIKIENĖ