Senų rūbų negalima išmesti bet kur

Pavasaris atsinaujinimo laikas. Viena iš labiausiai pastebimų atsinaujinimo užduočių – garderobo atnaujinimas. Dabartiniame laike, kuomet klesti vadinamasis „antrų rankų“ (dėvėtų rūbų verslas), garderobo keitimo procesas yra pigesnis, todėl ir dažnesnis, tačiau spintos ne guminės – įsigijus naujų rūbų, reikia spręsti, ką daryti su turėtais. Galimybė paversti buvusius rūbus šiukšlėmis – ne pati geriausia išeitis. Išmesdami rūbus kartu su kitomis šiukšlėmis galime užsidirbti baudą.

Skaičiuojama, jog pasaulio pramonė kasmet įvairiausių formų tekstilės gaminių parduoda už beveik vieną trilijoną eurų. Nemenka dalis tų gaminių- trumpo gyvavimo- pasaulyje tekstilės atliekos sudaro apie 6 procentus, o Lietuvoje apie 8 procentus visų komunalinių atliekų. Tekstilė, ypač jei ji pagaminta iš sintetinių medžiagų, yra tokia pat problema kaip ir plastiko atliekų tvarkymas. Geriausia išeitis- tekstilės atliekas išmesti į specialius konteinerius. Deja, nors jų VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras yra įrengęs Šiaulių mieste bei Šiaulių ir Radviliškio rajonuose, Akmenės krašte to nėra.

Tekstilės surinkimui, pasak specialistų, naudojami kitokie konteineriai, esminės savitumo savybės- konteineriai pagaminti taip, kad į juos nepatektų lietus, sniegas ir iš jo negalima būtų išimti įdėtų nebenaudojamų rūbų. Tiesa, Akmenės rajono savivaldybė buvo parengusi paraišką tokių konteinerių įsigijimui, tačiau,  VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistės Rūtos Grotuzienės teigimu, paraiška nepatenkinta, nes netiko kaina.

Daugiau Ramūnas Žimantas šeštadienio, kovo 6 d., VIENYBĖJE.