Septynios vaivorykštės spalvos…

…ir septyni garsai, iš kurių kompozitoriai sudėlioja dermes gražiausiems savo kūriniams. Tada atlikėjai tas dermes pripildo savo talentu, jausmais ir emocijomis. O jau tada klausytojas gauna dovaną išgirsti, pajusti, išgyventi…  Taip vyniojosi mintys Ventos muzikos mokyklos absolvenčių Dominykos Gurinaitės ir Emilijos Lopaitytės koncerte, surengtame praėjusį šeštadienį Akmenės krašto muziejuje. Jaunosios muzikantės žinomos  kaip „Venta Piano Duo“ fortepijoninis duetas. O jų koncertas „Septynių vaivorykštės spalvų“ pavadinimu buvo kur kas spalvingesnis nei pati vaivorykštė.

Dominykos  ir Emilijos fortepijoninis duetas – daugybės nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatas ir diplomantas.  Kasmet jos ne po vieną laureato diplomą ar didįjį prizą į Ventą parveža. Jų mokytojas – Imants Vežuks. Kartu Dominyka su Emilija groja nuo 2015 m.

Dominyka ir Emilija šį pavasarį baigia Ventos muzikos mokyklos fortepijono klasę. Nedažnas moksleivis gali surengti rečitalį. Ir ne šiaip iš mokyklos programinių kūrinių. Koncerte skambėjo įvairių epochų bei stilių klasikos bei šiuolaikinių kompozitorių kūriniai fortepijonui, fortepijoniniam duetui. Jei nematytum, kad už fortepijono septintokė ir aštuntokė, galvotum, kad klausaisi profesionalų ar bent jau akademijos absolventų koncerto. Fortepijono klavišai pakluso merginų pirštams, skleisdami tai raminantį garsų srovenimą, tai jų fontanus.  Muzikantės grojo kartu, grojo atskirai. Ir… dainavo. Dainavo solo ir kartu su draugais iš ansamblio „Belekuoks“.

Ypatingų spalvų koncertui suteikė emocijų pliūpsniai ir nuoširdumo atmosfera.

Koncertas lyg atsisveikinimo dovana už septyneris metus  muzikos mokykloje. Ir baigiamojo egzamino su bendramoksliais nereikės laikyti, jis jau išlaikytas.

Daugiau Lilijos Smalakienės rašinyje trečiadienio gegužės 22 d. VIENYBĖJE.