Šią liepą daugiau džiaugsmo

Lietuvai labai svarbu, kad gimtų bent keliais vaikais daugiau, nei amžinybėn išeina gyventojų. Mūsų rajonui  tai ypač svarbu, nes kasmet gyventojų mažėja kur kas sparčiau, nors statistika ir rodo, kad gyvenamąja vieta mūsų rajoną pasirenka daugiau žmonių. Deja, nepakankamai, kad užpildytų spragas.

Rajono savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vyresnioji specialistė V. Eitmantienė pasidalino duomenimis apie liepos mėnesį. Į apskaitą įtraukta devyniolika naujagimių. Gimė 12 berniukų ir 7 mergaitės. Šių metų liepą daugiau džiaugsmo dėl gimusių mažylių. Pernai tuo pačiu laiku gimė 8 kūdikiai – 5 mergaitės ir 3 berniukai.

Į amžinybę artimieji išlydėjo 31 rajono gyventoją. Mirė 12 vyrų ir 19 moterų. Pagrindinė mirties priežastis – širdies ir kraujagyslių ligos. Būta ir tragiškų mirčių. Vyriausias šią liepą kelią žemėje baigęs 93 metų asmuo. Jauniausiam tebuvo 22 metai. Praeitų metų liepą mirčių būta daugiau – 34. Mirė 20 vyrų ir 14 moterų. Vyriausia amžinybėn iškeliavusi kraštietė pernai liepą buvo 99 – erių metų. Keli metai paeiliui daugiausia miršta Naujosios Akmenės miesto gyventojų, šią liepą – 14,  praeitų metų liepa taip pat sumušė  rekordus.

Įprastai liepa ir rugpjūtis būna derlingiausi santuokomis. Šią liepą susituokė 21 rajono gyventojų pora. Praeitų metų liepą susituokė šešiomis poromis daugiau – 27. Žmonės ne tik tuokiasi, kas yra puiku, bet ir skiriasi. Šią liepą išsiskyrė viena pora, pernai ištuokų buvo daugiau – santuokos įžadus nutraukė trys poros.

Kuo daugiau naujagimių, kuo daugiau vestuvių ir kuo mažiau blogų dalykų – tuo daugiau džiaugsmo. Tad ši liepa džiaugsmingesnė.

Roma Jonikienė trečiadienio, rugpjūčio 7 d. VIENYBĖJE.