Šiemet mokesčiams dirbome trumpiau

Gegužės 20-oji šiemet buvo simbolinė pirmoji diena metuose, kada pradedame dirbti nebe mokesčiams, o sau. Simbolinė laisvės nuo mokesčių diena šiemet atėjo keturiomis dienomis anksčiau nei pernai ar užpernai.

Ekonomika auga sparčiau nei valstybės išlaidos, šiek tiek mažėjo vidutinio gyventojo mokami mokesčiai. Tokius duomenis pateikia Lietuvos laisvosios rinkos institutas.

Ši diena minima kasmet, nes norima priminti, kad būtent mokesčių mokėtojai, o ne valdžia sumoka už visas gaunamas paslaugas – nuo kelių tiesimo iki vadinamųjų vaiko pinigų. Tai reikia gerbti ir su šiais pinigais elgtis atsakingai. Deja, pagarbos vis dar trūksta. Reprezentatyvi visuomenės apklausa rodo, kad žmonės netiki, kad jų pinigai išleidžiami efektyviai. Žmonės mano valdžia  efektyviai panaudoja tik apie 50 proc. surinktų mokesčių. Tokius atsakymus apklausose gauna  Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrėjai.

Vidutinis mokesčių mokėtojas, uždirbantis apie 750 eurų „į rankas“ ir visą savo uždarbį išleidžiantis vartojimui, šiemet sumokės daugiau kaip 7000 eurų mokesčių ir įmokų. Kiekvienas uždirbantis 500 eurų „į rankas“ ir juos išleidžiantis, sumoka apie 4160  eurų mokesčių per metus. Uždirbantis 1 000 eurų – beveik 9950 eurų.

Daugiau trečiadienio gegužės 22 d. VIENYBĖJE.