Šimtametės palydovai – saikas ir geros mintys

Gruodžio 19 – ąją meras V. Mitrofanovas, Naujosios Akmenės seniūnijos seniūnas R. Juozapavičius aplankė ir pasveikino Naujojoje Akmenėje gyvenančią Joaną BUTNORIENĘ. Moteris minėjo 100 metų sukaktį, gimusi 1922 metų gruodžio 17 – ąją.

Ponia Joana kilimo iš Akmenės, didžiąją gyvenimo dalį, daugiau kaip 70 metų gyvena Naujojoje Akmenėje. Jaunystė, branda, draugai, darbas poniai Joanai prabėgo rajono centre. Čia gyveno daug pažįstamų, kolegų, bendraamžių, tad prisiminimai apie juos šviesūs.  Ji penkiasdešimt metų dirbo Naujosios Akmenės ligoninėje vyriausiąja  virėja. Išėjusi užtarnauto poilsio dirbo ligoninės rūbinėje. Tik jubiliatė ilgu gyvenimu gerokai aplenkė pažįstamus bei kolegas. Juodu su vyru vaikų nesusilaukė, bet giminėje geraširdžiai artimieji moters vienos nepalieka. Mus pasitiko – kartu pasikalbėjome, skanavome skanaus torto ir net miniatiūrinį fejerverką jubiliejaus proga uždegėme –Joanos giminaitė Nijolė Jankuvienė. Ji pati papasakojo apie Joaną, ir pakalbino jubiliatę.

Ypatingo amžiaus sulaukusio žmogaus dažniausiai klausiame: „koks receptas, kaip teisingai gyventi?“ Joana sako, kad nei paslapčių, nei visiems tinkamų receptų nėra. Visur būtinas saikas, niekada, nė ant vieno žmogaus nelaikyti pykčio, kuo daugiau šviesių minčių. „Tikra tiesa, Joana gyvena labai saikingai, pagal jėgas domisi gyvenimu. Įveikė kovidą, išsikapstė iš ligos. Tiek daug gyvenime matęs žmogus nė apie vieną nepasakė blogo žodžio. JI – iš ilgaamžių giminės. Turėjome tetų, močiutę, kurie taip pat buvo ilgaamžiai,“ – pasakojo Joanos globėja Nijolė.

Ponios Joanos trapumas  ryškus buvo, kai sutūpėme fotografuotis – mažutė, smulkutė… Į akis krito ir puošnumas – šukuosena, papuošalai.

Autorės nuotraukoje sveikinimai Joanai Butnorienei 100 metų jubiliejaus proga.

Roma JONIKIENĖ